Aika jolloin ei enää ollut ihmismäistä

Anonyymi-ap

Tuo aika on koittanut, ikävä kyllä.

Uusia tietoja Israelin teloittamista avustustyöntekijöistä
Samaan aikaan Israelin viimeaikaisista toimista on tullut tietoon uusia yksityiskohtia.

Maanantaina YK kertoi, että Israelin armeijan sotilaat tappoivat 15 ensihoitajaa ja pelastustyöntekijää Rafahissa Gazan eteläosassa viikko sitten.

Punaisen Puolikuun mukaan uhreista kahdeksan oli sen työntekijöitä, kuusi Gazan siviilipuolustuksen työntekijöitä ja yksi YK:n työntekijä. Uhrit haudattiin joukkohautaan, josta ruumiit löydettiin myöhemmin.

19

154

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kristillisdemokraatit ovat mielissään, Sari Essayah kiittää Jumalaa polvillaan rukoillen.

      Samoin tekee varmaankin myös Tere Sammallahti, Onni Rostila ja Ivan Puopolo. Kokoomuksen puoluetoimistolla ehkä otetaan snapsia.

    • Anonyymi

      Samaan aikaan eduskunnassa, Juuso jäätyi kuin Suomen talous.

    • Anonyymi

      Eli toisin sanoen : Punaisen Puolikuun nimellä toimivat Hamasin lääkintämiehet , "siviilipuolustus" on venäläisen rynnäkkökiväärin kanssa sotimista eikä näiden joukossa pyörivistä yksikään ole pelkästään humanitäärisistä syistä mukana . Ottaen huomioon nuorisofestareille hyökänneen roisto-, raiskaaja- ja murhaajajoukkion tekemiset ovat nämä palestiinalaisiksi itseään nimittävät saaneet tasan tarkkaan juuri sen mitä heidän johtajansa ja edustajansa ovat heille tilanneet ja varanneet . Tuolla arabien kansanryhmällä olisi ollut pian kahdeksankymmentä vuotta aikaa ja tilaa asuttaa ja sopeuttaa nämä evakot , samaa kieltä ja kulttuuritaustaa olevat ihmiset ympäri
      arabimaita mutta jostain syystä se ei vain sopinut , olisiko kamelilaitumista ehkä mennyt joku pensas ? Nykyisin johtajat ja hyökkäysten organisoijat istuvat avustusten turvin rakennetuissa , ilmastoiduissa huviloissaan Persianlahden rannoilla ja antavat sydäntäsärkeviä lausuntoja sorrosta ja kärsimästään kurjuudesta ...

      • Anonyymi

        Melko ROTTAMAISTA?

        Benjamin ROTANHAJU on!


      • Anonyymi

        ihan jonkin verran on sulla mielenterveysongelmia. Tiesitkös edes sen että tämä festarialue on palestiinalaisille kuuluvaa aluetta, jutikat sen heiltä ryöstivät. Oli todella typerää alkaa siellä festareita järjestämään.


    • Anonyymi

      Eun Yk-propagandaa. Se kuuluu koko valheeseen esittää noin. Rotat tulee hävittää kokonaan joka kulmalta, se on oikein.

    • Anonyymi

      Israelin johto ja sotaväen johtajat Haagiin välittömästi.

    • Anonyymi

      Hamas on terroristijärjestö, mitään ei voi uskoa, mitä sen edustajat kertoivat, ne itse pystyvät mihin tahansa hirmutöihin, jopa tappamaan nuo henkilöt, jotta voivat syyttää israelia.

      • Anonyymi

        Ei sellasta Hamasta ole kuin Israelin sota propagandassa. Israel murhaa siviilejä!


    • Anonyymi

      CNN: Hamas kidutti kuoliaaksi järjestöä kritisoineen palestiinalaisen

      JANI PARKKARI
      2.4. 15:45

      Jaa
      Gazassa 22-vuotias palestiinalaismies Uday Rabie kidutettiin kuoliaaksi sen jälkeen, kun hän osallistui terroristijärjestö Hamasia kritisoivaan mielenosoitukseen.

      Nuorukaisen kohtalosta kertovat hänen omaisensa amerikkalaisen CNN-uutiskanavan haastattelussa.

      Heidän mukaansa Hamas kaappasi, kidutti ja vapautti Rabien, joka kuoli pian tämän jälkeen pahoinpitelystä saamiinsa vammoihin.

      Viime viikolla Gazassa tuhannet palestiinalaiset vaativat mielenosoituksessa rauhaa. Poikkeuksellisesti protestoijat huusivat myös Hamasin vastaisia iskulauseita vaatien terroristijärjestöä poistumaan Gazasta.

      Hamas ei ole kommentoinut Rabien omaisten väitteitä.

      • Anonyymi

        Sionistien HuuHaa News. Hamas on pelkkä keksitty "Hollywood" kulissi.

        Todellisuudessa Israel murhaa vain palestiinalais siiviilejä.

        Israelilaiisten pääministeri Benjamiin Rotanhaju on etsintäkuulutettu rikoksista ihmiskuntaa vastaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sionistien HuuHaa News. Hamas on pelkkä keksitty "Hollywood" kulissi.

        Todellisuudessa Israel murhaa vain palestiinalais siiviilejä.

        Israelilaiisten pääministeri Benjamiin Rotanhaju on etsintäkuulutettu rikoksista ihmiskuntaa vastaan!

        Palestiinalaiset tämän tappokierroksen aloitti.


      • Anonyymi

        Gasassa vain Israel kiduttaa kuoliaaksi palestiinalaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Palestiinalaiset tämän tappokierroksen aloitti.

        Ei aloittanut. Israel aloitti Gasan puhdistamisen ja joukkomurhaamisen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei aloittanut. Israel aloitti Gasan puhdistamisen ja joukkomurhaamisen.

        *poks* sanoi uskottavuutesi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        *poks* sanoi uskottavuutesi

        Ei ole USKON asioita. Voit työntää uskontosi perseeseesi.


    • Anonyymi

      Länsi sallii Israelille KANSANMURHAN Gasassa.

      • Anonyymi

        Muslimiviha! Se on LÄNSIMAISEN ARVOPOHJAN perusta.


        Koko lähi-idän on jumala kuulemma luvannut Israelin kansalle. Ei siiis likaisten kristittyjen jumala vaan Juutalaisten jumala JHW.


    • Anonyymi

      Aika jolloin ei enää ollut ihmismäistä, vaan kaikki perustuu Naton läntiselle apinalauma-arvopohja räyhäämiselle.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5054
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3092
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1300
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      100
      1278
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1084
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      893
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      845
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      763
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      35
      742
    Aihe