Ahneudellako rajaa?

Usa vaatii 5% osuutta puolutukseeen kansantulosta? Moni maa jo vaikeuksissa 2% kanssa! Suomi varmaan ryntää siihen?
8161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tiltujen mielestä Venäjällä pyyhkii hyvin kun käyttävät yli 7% kansantulosta plus epäviralliset menot. Talous kasvaa kohisten ja täystyöllisyys. Ihan hyvä kopioida, siis?

Äänestä

Trumpushka puhuu taas sitä itseään. Ei edes USA ole laittamassa 5%:a BKT:sta puolustukseen, vaan tarkoitus on vain keksiä tekosyitä NATO:sta vetäytymiselle.

Äänestä

Suomi on ensimmäisenä nostamaan tuon,het 6%:iin kerralla!otetaan velkaa.....

1Äänestä
  • Kohta sonninliha porisee kenttätykistössä kun Suojeluskunnat ja Lotta Svärd uudestisyntyvät!🥩🐂🥣⚔️🦁🇫🇮

    Äänestä

  • Moaukko kirjoitti:

    Kohta sonninliha porisee kenttätykistössä kun Suojeluskunnat ja Lotta Svärd uudestisyntyvät!🥩🐂🥣⚔️🦁🇫🇮

    Sekin maksaa!

    Äänestä

USAn nykypolitiikka on härskiä. Se yrittää vaatimuksellaan vain saada eurooppalaiset ostamaan lisää amerikkalaisia aseita. Mutta EU:n kannattaa laittaa nyt amerikkalaisille aseille 100% tulli! Se johtaa siihen, että USAn vaatimus puolustusmenojen nostosta 5% tasolle hyödyttää ennenkaikkea eurooppalaista teollisuutta!

Äänestä

Orpo haluaa yhteisvelkaa jotta Etelä-Euroopan puolustusmenot saadaan 5%:iin.

Äänestä
  • EI SUOMELLA OLE HOPPUA! SE 3 % RIITTÄÄ VARSIN PITKÄÄN!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Usa vaatii 5% osuutta puolutukseeen kansantulosta? Moni maa jo vaikeuksissa 2% kanssa! Suomi varmaan ryntää siihen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu