Ehdokas aktiivinen alueen tereyskeskusasioiden kanssa. On alle 60v. Asuu alueella.
Minulle peruspalvelut ovat se juttu! Ihmettelen, kuinka hallitus ilkkuen noita lopettaa!
Minulle peruspalvelut ovat se juttu! Ihmettelen, kuinka hallitus ilkkuen noita lopettaa!
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kirjoitusvirhe: terveyskeskus.Ei muuta asiaa
Mihn aluevaltuuston vaaleja tarvitaan? Kunnat olisivat voineet nimittää edustajat suoraan pol. voimasuhteiden mukaan.
Ihan pelletouhua koko vaalisysteemi.
Se on luotu teitä lampaita varten.
Uskotte pureskelematta kaiken mitä sanotaan.
Todellisuudessa valta on ihan muualla.
Persut tulee vielä kovaan kurssiin. Siitä pitää vihervassujen haitallinen maahanmuutto huolen. Saksassa oikeisto nousee koska vihervassujen ovat unohtaneet oman kansan täysin. He ajattelevat vain erästä uskontoa ja sen parasta
Vihervassut siis. Euroopassa oikeisto nousee koska vihervassut eivät välitä omasta kansasta paskaakaan.
Vihervassut toimilla nostaa antisemitismia hurjasti maanosassa kun janoavat juutalaisten vihollisia tänne.
Älä nyt höpsi joutavia.
Saksassa nousee venäjämieliset putinistit ja persu on tästä innoissaan, koska itsekin ihailee Putinin Venäjää. Eihän muut kuin Putinin ihailijat kannata putinisteja.
Kepuko laittaa haitallisen maahanmuuton kuriin? Saanen epäillä.
Valehtelet. Tuo on vanha fraasi. Vihervassuja vanha suola janottaa. Heillä sama aate kuin putella
Jatkan. Eikö teille mene kalloon että ihmiset ovat saaneet tarpeekseen kun pelkästään islamia hyysätään ja oma kansa jätetään heitteille? Tämä ei mitään ryssää tarvitse ihmisten mieliin.
Tästä syystä monessa Euroopan maassa oikeisto nousee. Kannattaisiko laittaa oman kansan etu ykköseksi? Sillä hän siitä pääsee.
Hitlerin perkele nousi valtaan juuri tästä syystä.
Kun päättäjät olivat unohtaneet oman kansan.
Itse valehtelet. Kaikki vihervassujen kannattamat asiat ovat kiellettyjä Venäjällä, joten miten ihmeessä voisi muka olla samaa aate.
Venäjällä ei ole wokea, deitä, homotusta, Setaa, Prideä, feminismiä, tasa-arvoa, suvakkeja, vihervouhotusta, EU:ta eikä globalismia. Kaikki sellainen on Venäjällä kiellettyä.
Venäjällä on kristinusko, konservatiivisuus, perinteiset perhearvot ja lasten ideologinen kasvatus ultranationalistiseen fasismiin. Koti, uskonto ja isänmaa.
Venäjällä on täsmälleen sinun persun mukaiset arvot, eikä mitään vihervassujen arvoja jotka ovat Venäjällä kiellettyjä.
Miksi äänestät kepua joka on mennyt vasemmiston leiriin nykyään?
Ennen sekin puolue edusti arvoja kotiuskontoisänmaa, mutta ei enää. Nyt siitä on tullut uusvasemmistolaistunut puolue yhdessä kepuleiden kanssa.
Korjaan. Yhdessä kokkareiden kanssa.
Kun katsoo Kepun politiikkaa, niin se on lähes identtistä vassujen politiikan kanssa.
Puolue oli ennen muinoin isänmaallinen. Nyt ei siitä tietoakaan. Saarikkokin puhuu että eräälle uskonnolle pitää saada kouluja joissa he voivat kouluttaa näitä sen uskonnon hengellisiä johtajia. Kristinusko se ei ole.
Aivan kuin vassujen suusta tämäkin vaatimus.
Nykyinen Venäjä edustaa arvoja koti, uskonto ja isänmaa.
Oikein hyvä esimerkki siitä miten ihana yhteiskunta noilla arvoilla rakentuu. Persujen arvojen mukainen ihanneyhteiskunta, jossa kaikenlainen woketus ja homotus ja feminismi ja tasa-arvo ja suvakkius ja vihervouhotus ovat kiellettyjä, persujen arvojen mukaisesti.
Kävin äänestämässä demareita ja vihreitä, koska ajavat inhimillistä politiikkaa. Eivätkä vihaa yhteiskunnan heikko-osaisia kuten persut, jotka leikkaavat heikko-osaisilta köyhiltä voidakseen antaa rikkaille lisää.
Antti Kaikkonen sanoo vaalimainosvideossaan vain: "äänestä vaaleissa keskustaa", eikä mitään muuta, lol.
Kallis on yksinkertainen?
Ei terveyskeskuksia olisi suljettu ilman keskustan sote-uudistusta. Aluevaltuustot panevat toimeksi eivätkä päätä. Raha ratkaisee.
Minäkin äänestin keskustassa, kampin vaalipiirissä vornasta. Kypärä hävis siinä tohinassa johonkin, liekkö jäi johonkin koppiin. Ei tule takaisin, sanoisi aino kassinen vainaa.