Sateenkaarilippu on kauniimpi kuin Suomen lippu

Lisäksi sateenkaarilippuun sisältyy upea sanoma: ihmiset ovat yhdenvertaisia, ketään ei sorreta.
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moktar puhuu aloituksessa asiaa.

Äänestä
  • Paitsi että se on sitä "kakkosasiaa" mitä aina puhuu.
    Pöljä öyhö.

    Äänestä

Ketään ei sorreta kun on samaa mieltä sateenkaariväen kanssa. Ikävä kyllä näin se menee.

Äänestä

Mielisairaalassa voit sitä tulevaisuudessa katsella hoitohuoneesi seinällä.

Äänestä

Ihmiset ovat tasavertaisia, toiset vaan on tasavertaisempia kuin toiset....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lisäksi sateenkaarilippuun sisältyy upea sanoma: ihmiset ovat yhdenvertaisia, ketään ei sorreta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu