Huvittaa nuo persut, jotka muka ovat maahanmuuttovastaisia, mutta aina hallitukseen päästyään alkavat imemään mamuja Suomeen ennätystahtiin.
Puheet aina päinvastaisia kuin teot.
Puheet aina päinvastaisia kuin teot.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Persuilla on selkeä agenda. Vaativat asioita muilta mutta itse tekevät toisin.
- Aloittaja tässä nyt Eniten - HUVITTAA -
- tuollaista kirjoittaa Vain - SDP:n LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti - !
- - joka on Lisäksi MyrkynVihreä HuumeHörhö - !
Jauho-Riikka taas nenä valkoisena kirjoittelee sekavia.
Milloin opit tyhjiä rivejä laittamaan väliin? Aikaisemmin kirjoittelit yhteen pötköön.
Tynkkyismi!
Sulta jäi taas lääkkeet ottamatta öyhääjä.
Kertoisiko arvon neiti muuminumeronsa?
Onhan se ymmärrettävää.
Nytkin voisivat vain syytellä lomautettuja, konkurssin takia työnsä menettäneitä ja duunareita jotka joutuvat pihalle "sopeuttsmistarkoituksessa"
Siinä on iso joukko äänestäjiä, todella iso joukko!
Mamut on persujen koko olemassaolon perusta. Jos ei mamuja ei myöskään persuja.
Samalla persut tietää, että globorikkaat ei koskaan peräänny agendastaan mamuttaa kaikki länsimaat tekosyyllä millä tahansa. Mutta persuja rahoittamalla on maan sisään saatu näppärästi kansan yhtenäisyyttä hajauttava voima. Mikä on lobottajille oikein hyvä asia. Kun ei enää ole oikeaa isänmaata tarvitaan isänmaallisuutta vain sotatantereille houkuttamisessa ja äärioikeistolaisessa oman kansan hajoittamisessa. Tämän sekasotkun keskellä on rikkaiden helppo kahmia itselleen loputkin maan varallisuudesta kun persut keskittyvät huutaman punikkia kaikille, jotka yrittävät pitää tavallisen keskiluokan ja köyhien puolta.
Juuri näin.