Uskonoppi jalostuu aina sellaiseksi, mikä tuottaa maksimaalisen määrän orjia
Uskonopin evoluutio
8
314
Vastaukset
- Anonyymi
Maassa on epätäydellisyys, vain taivaassa täydellisyys.
Uskonnon kuten muussakin maallisessa historiassa ovat kaikki pahuuden muodot ilmentyneet valheesta orjuuteen ja joukkomurhiin.
Missä kaksi ihmistä kokoontuu, siellä kolmas pyrkii saamaan nämä karjakseen.
Kuitenkin Jeesuksen mukaan: Sinapin siemenen verran uskoa riittää pelastuksen mahdollisuuteen. Tilan tuolle siemenelle antaa, kun kieltäytyy Jumalan kieltämisestä. - Anonyymi
Ehei se niin mennyt, kuten 1.moos.3:ssa, vuan ihan tokkiinsa näin:
1. Darw.3:1 ”Mutta Alku-DNA-käärme oli kavalin kaikista kedon eläimistä, jotka olivat evolutioituneet kaloista ja se sanoi Lucy Keniathapitschikucselle:
2 "Onko Darwin todellakin sanonut Lajien synty-kirjan etusivulla: ”Lajien synty luonnollisen valinnan kautta eli luonnon suosimien rotujen säilyminen taistelussa olemassaolosta.”
3. Niin Lucy Keniathapitschikucs vastasi Alku-DNA-käärmeelle: "Me saamme lukea Lajien-syntyteoksesta kaikkea, mutta sitä kohtaa johdannossa emme saa lukea, jossa Darwin sanoo:
4 ”Tiedän varsin hyvin, että tässä teoksessa tuskin on käsitelty ainoatakaan kohtaa, jonka rinnalle ei voisi panna tosiseikkoja, jotka usein näyttävät vievän suorastaan vastakkaisiin johtopäätöksiin”, ettemme tulisi epäuskoisiksi darwinismiin nähden.”
5 Niin Alku-DNA-käärme sanoi Lucy Keniathapitschikucselle: "Ette suinkaan tule epäuskoisiksi darwinismiin;
6 vaan Darwin tietää, että sinä päivänä, jona te siitä Lajien-synty-teoksesta syötte, aukenevat teidän silmänne, ja te tulette niinkuin sosiaalidarwinistit tietämään hyvän ja pahan ja varsinkin pahan, ja tunteman sen myös nahoissanne!"
7 Ja Lucy Keniathapitschikucs näki, että Lajien-synty-kirjaa oli hyvä lukea ja että sen taiteilijan näkemykset välimuodoista oli ihana katsella ja suloinen puu tulemaan filosofiksi; ja hän otti sen propagandasta ja söi ja antoi myös Richardleakeysapiensille, joka oli hänen kanssansa, ja hänkin söi.
8 Silloin aukenivat heidän molempain silmät, ja he huomasivat olevansa alasti; ja he sitoivat yhteen Lajien-synty-teoksen lehtiä ja tekivät itselleen vyöverhot.
Illan viileydessä heitä vastaan käveli apina, jolta kysyivät:
9 "Äitee, miksi sinulla ei ole hametta kulkiessasi nelinkontin Alkumerenrannalla?"
10 "Siksi, että se on typerää, se rajoittaa vapauttani. Ja mikä tärkeintä, esi-isänikään eivät käyttäneet housuja 500 miljoonan vuoden aikana. Haluan kunnioittaa tätä jurassicdarwinaikakauden perinnettä."
11 "Eikö se ole vaikeaa?"
12 "Vain muutama miljoona vuotta sitten olisi ollut, mutta ei enää, sen jälkeen kun oli evoluutioteoriahistoriallinen "tule kaapista ulos, ole vapaa"-paleontologinen kausi.”
13 ”Mutta eikö tuo paljaan intiimipinnan esittely tunnu kiusalliselta?”
14 ”Ei suinkaan enää. Ja sitä paitsi tämä saamani huomio auttaa myös pääsemään evoluutiossa ylemmälle tasolle eli julkkisyhteisöön ja antaa tarvittavaa nostetta päästä edustamaan jopa jurassiceuroviisuissa, jos haluan.”
15 Alku-DNA-käärme: ”Voisin tulla sinne taustakiemurtelijaksi! …. Oohhh: K-k-katsokaa, minulla on yksi höyhenen protoaste! Minusta polveutuu ensin dinosaurukset ja sitten niistä talitintit, västäräkit ja kaikki muutkin linnut!” - Anonyymi
Kun oppi on tervettä Jumalan Sanaa, se vapauttaa ihmisen uskonnollisuudesta ja kaikesta muustakin synnistä.
- Anonyymi
Myös sotakiimasta.
- Anonyymi
Uskonoppi ei tuota orjia, vaan henkisesti edistyneempia väestön jäseniä. Ei ole väärään suuntaan jalostumista.
- Anonyymi
Mikähän sua vaivaa...???
- Anonyymi
uskonoppi juttu on kokonaan ihan wc-pöntöstä!
- Anonyymi
Jeesus toi sovituksen ja vapaudensynnin orjuudesta ja iankaikisen elämän.https://www.youtube.com/watch?v=WktkU-Xa7is
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2674809Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813257- 392857
- 472533
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941378PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 70997
- 102956