Trumppi saa taas turpiinsa...

285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten niin turpiin? Sehän voi lopulta olla pohjimmainen tarkoitus koko tässä teatterissa. Aikaansaada tullivapaus Yhdysvaltojen ja Euroopan välille. Ensin tarjotaan rajusti keppiä ja sitten porkkanaa.

Äänestä
  • Olet oikeassa, pskaa sas pyytämättäkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/elon-muskilta-suoraa-puhetta-tuontitulleista-taman-neuvon-annoin-presidentti-donald-trumpille/6d12889a-862d-4b9f-9f77-0cfd59a11f01

Ja sitten tulee lähtö hvnvttuun...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu