Ikävä on Marinin hallitusta

Silloin hameet heilui ja musiikki raikasi, nyt vain jökötetään ja irvistellään.
991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei siellä hameet heiluneet vaan osaajat tekivät lujasti töitä Suomen eteen.

Vähättelijät vähättelee

Äänestä

Muutama viiva johti Suomea, velat jäi kansalle kuten soten epäonnistuminen.

Äänestä

Viiniä riitti viivaa vedettiin kuka kantoi kotiin

Äänestä

Mielikuvitus rahaa riitti

Äänestä

Nuorekasta oli meininki.

Äänestä
  • Rahaa oli, ainakin ukon firmaan.

    Äänestä

Olen 74-vuotias eikä Marin mitään pahaa saanut aikaan, ja näpsäkän näköinen tyttöhän se oli.

Äänestä
  • Ei kyllä hyvääkään, kun kirjuistusta kaikkialla .Pelkkä Neiti Näpsä-asenne koitui uran ja avioliitonkin kohtaloksi. Ei meillä olisi tuota hyväksytty silloin, kuin Beatles soi.

    Oma mies mukana ja lasta hoidettaisiin välissä siis. Pelkkä näpsyys ei ole uran tae.

    Nykyajan nuoriso..

    Äänestä

Luigi juotti syötti rahaa Italiaan lähti

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silloin hameet heilui ja musiikki raikasi, nyt vain jökötetään ja irvistellään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu