diktaattori, joka voi panna kaikki vastaan potkivat valtiot polvilleen ja jopa laukaustakaan ampumatta. Tämä taikakeino on Internet eli hänen mahtikäskyllään voidaan mikä maa tahansa sulkea Internetistä ulos ja silloin siellä kaikki mikä ei ole oman koneen kovalevyllä pysähtyy.
Onnitellaan Trumpia tästä saavutuksesta johon kukaan ei ennen häntä ole kyennyt.
Trump on ensimmäinen koko ihmiskunnan
19
295
Vastaukset
- Anonyymi
Kommarit ovat ahtaalla
- Anonyymi
Nyt se on loppu! En voi elää ilman nettiä!😟🤬😳🤪
- Anonyymi
Kukaan henkilö, yritys, organisaatio tai hallitus ei hallinnoi Internetiä.
- Anonyymi
Kyllä muuten hallinnoi. Pääpalvelimet ja ohjelmakoodit ovat jenkeissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä muuten hallinnoi. Pääpalvelimet ja ohjelmakoodit ovat jenkeissä.
Ja höpö höpö!
- Anonyymi
Kumpi voittaa mahtavat Mao Zedongin bandalissimukset vai ku-klux- kapitalisti-fasistit.
- Anonyymi
Taistelemme niin kauan kuin he haluavat taistella, ja taistelemme, kunnes täydellinen voitto on saavutettu.”
Tämän lausunnon antoi Mao Zedong helmikuussa 1953.
Taas joku höppänä, joka ei tiedä internetistä mitään. 🤡
Onhan noita ääliöitä, ei aihetta jatkotoimiin tai tämän enempään kommentointiin.- Anonyymi
Puhunet itsestäsi. Et ole ATK-ammattilainen kuten ne jotka sanovat, että pääkäyttäjä voi blokata maita ulos.
- Anonyymi
Trump ei ole enmpää diktaattori siinä asiassa kuin oli Joe Biden, (tai oikeastaan Anthony Blinken) joka blokkasikin esim. suomalaisilta pääsyn monille sivustoille.
Valtaisa tietoja on poistettu tai "siivottu" globalismille mieluisaan muotoon.
Esim. hakukone Google tuottaa enimmältään mainoksia ja Bidenin kauden myötäisiä tuloksia.
Tieto on valtaa ja tiedon hallinta sitä vasta onkin. - Anonyymi
Tiltun maailmankuvassa "ihminen ei voi elää ilman nettiä"?
- Anonyymi
Nykyinen yhteiskunta ei elä ilman nettiä, vaikkapa laskujen maksut ja sähköposti.
- Anonyymi
Ison loven se sinunkin pätemisen yrityksiin tekisi jos et pääsisi tänne tiltuttelemaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ison loven se sinunkin pätemisen yrityksiin tekisi jos et pääsisi tänne tiltuttelemaan.
Lovi ei ole = maailmanloppu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyinen yhteiskunta ei elä ilman nettiä, vaikkapa laskujen maksut ja sähköposti.
Ynnä kaikki muukin!
- Anonyymi
"These countries are calling us up. Kissing my a##. They are dying to Make a deal. Please! Please! Sir, make a deal. I'll do anything, I'll do anything Sir." NRCC:n päivällisellä kuultiin mm tämä katkelma Trumpin puheesta, jossa hän osuvasti kuvailee valtioiden päämiesten jämäkkää toimintaa. Löytyy mm YouTube fox4 n. kohdalta 48min tai Foxnews: Watters Chinas losing The trade war kohdalta 35-55s
- Anonyymi
Trump ei ota huomioon energiapoliittista kehitystä. Kohta öljy ja kaasu menettävät merkityksensä energiantuottaina. Siihen romahtavat monet öykkärivaltiot.
- Anonyymi
Trump sanoikin hiljattain miten hän "pyörittää Yhdysvaltoja ja koko maailmaa". Tuota lausahdusta ei kukaan kyenne kumoamaan.
- Anonyymi
Mukaan lukien myös Vatikaani on pyörityksessä.
Trumppi himoitsee paavin pannumyssyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184011Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4892283Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1311760- 761454
- 1571433
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91094Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34714- 27701
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25671- 45658