Trump on fiksu

Vain älykkäimmät tajusivat Trumpin taktiikan. Hän antoi maailmalle shokkihoitoa ja sai parissa päivässä valtiot jonottamaan diilin tekoon. Nyt hän sitten antoi näytille 90 päivää aikaa neuvotella Usalle reilut tulli- ja kauppasopimukset
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Otsikon kirjoittajalta turha yritys puolustella Trumppia. Tuo ukon turhake kaatuu omaan mahdottomuuteensa. Mutta sitä ennen ehtii nolata ja viedä häpeään sekä itsensä että koko USAn.
Populistit pettävät ja sotkeutuvat omaan sontaansa , AINA. Niin tekivät perussuomalaisetkin Suomessa ja Marine Le Penn Ranskassa ja Adolf Hitlerkin aikoinaan. Joten Trump ukkokin kohta mennyttä !

Äänestä

Trump kuvittelee itsestään liikoja.
Kiina kyllä pystyy pistämään rajat Trumppilaisillekkin….jos haluaa. Ja kun Teump tarpeeksi härnää,niin kyll se Kiinakin hermostuu. Sitä odotellessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vain älykkäimmät tajusivat Trumpin taktiikan. Hän antoi maailmalle shokkihoitoa ja sai parissa päivässä valtiot jonottamaan diilin tekoon. Nyt hän sitten antoi näytille 90 päivää aikaa neuvotella Usalle reilut tulli- ja kauppasopimukset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu