Varoitus maksamasta autosta, näkemättä ja kokeilematta paikan päällä. ä.

Anonyymi-ap

Ei koskaan pidä maksaa rahaa toiselle tilille.

Näkemättä autoa ja katsomatta, kokeilematta millainen se on. Että tiedostaa itselleen mitä on ottamassa. Et tiedä mikä toimii tai mitä vaatii kunnostamista.

Ilmastointi ei välttämättä toimi, alumiiniset putket syöpyy kaikista, etenkin suolatuilla alueilla, niihin tulee pieniä reikiä joista, pääsee kylmäaine pikkuhiljaa, 3-6-12kk jne jäähdytysteho siis laskee. Kennot voi olla rikki, kompura väljä jos pyörinyt usein, jos mitään Jos olet ihminen joka teettää asioita muilla ja maksaa siitä. Auton asiat joiden uusinta maksaa minulle oman omakotitalon pihassa esim 50€, maksaa sinulle 1000€. Siksi kaikki ne autot jää rempalleen jos niiden omistajat joutuivat maksamaan muille kunnossapidosta. Merkki huollon leimat ei kerro kunnosta ja mistään asiasta.


Esimerkiksi ilmastointilaitteen alumiiniputket, kennot syöpyy läpi, näkymättömiä reikiä joista kylmäaine voi päästä pois 3-6-12-24 kuukauden aikana, kompura voi olla väljä. Jos sähköohjausta kanavien läpisså niin ne vikaantuvaa.


Auton alusta. Jousitus, iskunvaimennus, puslat. Nämä väljistyy nopeasti että vaikuttaa ohjattavuuteen, ainakin alatukivarren, alapalloniveleiden, raide tangon päät, takapään tukivarsien puslat.

Osat lähes ilmaisia ja ilmainen tehdä itse. Joka on auto firmojen varassa niin ne jää uusimatta, ajettavuus huononee kokoajan.

Huutokaupasta ei pidä maksaa autoa etukäteen, testaamatta.

4

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kukaan ei ole reagoinut.
      Asia ei näköjään kiinnosta ketään.

      • Anonyymi

        Aika tyhmä pitää olla jos autoa näkemättä maksaa jotain . Sinun sepustuksesi on turhaa löpinää .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika tyhmä pitää olla jos autoa näkemättä maksaa jotain . Sinun sepustuksesi on turhaa löpinää .

        14 päivän palautus oikeus, jos ei miellytä niin palauta


    • Anonyymi

      Niin, tosin vain etämyynnissä - ei muuten!
      Älä yleistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      108
      9773
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      67
      4768
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      6
      3251
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2451
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1496
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1451
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1414
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1331
    Aihe