Aukkohakkuu rikoslakiin törkeänä rikoksena

Anonyymi-ap

Olisi pitänyt tehdä jo 60 luvulla! Järkyttävää luonnon raiskausta! Jatkuva kasvatus HETI! ainoaksi hakkuumetodiksi!Aukkohakkuu vain myrskytuhon seurauksena.Järkyttävää,että tämä aukkohakkuu(lue:totaalinen metsän raiskaus)edelleen sallitaan?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla ei ole mehtää,mutta olen Pystykorvamies ,ja metsästän .Hirveää on katella metsien raiskaamista...siis ei hakkaamista ,vaan nimenomaan RAISKAAMISTA!!!Metsälintukato on totaalista .

      • Anonyymi
        UUSI

        Nykyäänhän avohakkuiden jäljet on kuin sodan jäljiltä. Puuta on maassa ristiin rastiin ja pystyyn on jätetty, puolesta välistä katkottuja tuoreita puita ja tauteihin kuolleet kuivat puut levittämään tautiaan lähimetsiin ja taimikoihin. Tuuli vie tehokkaasti pystyyn jätetyistä tervarosoon kuolleista männyistä taudin aiheuttajia ympäri metsiä. Se on ihan pahinta puun ja metsän haaskausta mitä tiedän. Ennen oli isännän kunnia asia hoitaa aukko siistiksi ja puut tarkasti talteen. Jonka jälkeen istutus tai kylvö ja uusi metsä kasvuun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1609
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1259
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      86
      932
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      200
      917
    5. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      845
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      842
    7. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      820
    8. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      768
    9. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      54
      764
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      33
      759
    Aihe