Teen kyselytutkimusta yksilöiden arvomaailman ja henkilökohtaisten arvojen (erityisesti sukupuolten välisiin suhteisiin liittyviin) välisestä suhteesta heidän kokemuksiinsa romanttisen kumppanin etsimisestä ja löytämisestä. Tähän mennessä minulla on ollut vaikeuksia rekrytoida miehiä (miehet ovat tällä hetkellä aliedustettuina osallistujien joukossa), joten etsin erityisesti miesosallistujia, vaikka naisetkin ovat lämpimästi tervetulleita osallistumaan!
Kyselyn täyttäminen kestää noin 10 minuuttia. Kyselyn lopussa sinulla on mahdollisuus osallistua arvontaan, jossa voit voittaa 25 euron lahjakortin S-ryhmään. Tutkimuksessa ei kerätä tunnistettavia henkilötietoja. Osallistuaksesi:
• Sinun tulee olla vähintään 18-vuotias
• identifioida itsesi mieheksi tai naiseksi (tämän ei tarvitse olla syntymässä määritelty sukupuoli)
• määritellä seksuaalinen suuntautumisesi pääosin heteroseksuaaliksi (voit siis identifioida itsesi biseksuaaliksi, kunhan olet pääosin kiinnostunut toisesta sukupuolesta)
Jos päätät osallistua, sinulla on mahdollisuus voittaa 25 euron lahjakortti S-ryhmään Suomessa. Kyselyn linkki: https://redcap.link/kumppaninloytaminenjaarvomaailma.
Kiitos ajastasi ja osallistumisestasi!
Catharina Walldén, väitöskirjatutkija, Åbo Akademi
Mitä suomalaiset miehet ajattelevat sukupuolten välisistä suhteista?
1
57
Vastaukset
- Anonyymi
Huomioksi, että piste pois linkin perästä niin jo pelaa.
Näin miehenä kysymykset tuntuivat selkeiltä, enkä huomannut ennakkoasetelmia kyselyssä. Se ei tietenkään välttämättä tarkoita, etteikö niitä olisi. Naisten rehellisyyteen liittyviä kysymyksiä olisi saanut olla pari enemmän. Itse olen vuosien saatossa kokenut kääntymyksen munastatalutettavasta mieheksi, jonka parisuhdeneuvot veljille sisältyy poikkeuksetta Riian tai Tallinnan maksulliset naiset. Oma mielipide on, että moderniin suomalaiseen naiseen ei kannata tuhlata aikaa eikä rahaa. Tasapuolista kumppania ei löydy siltä suunnalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!912103- 841875
- 491490
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481446- 1441384
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481334Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441264Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261116Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251034- 1011013