Niin ei ole sitten tylsää viikonloppua ja maanantai saa katua.
Naikaa ja ryypätkää.
12
219
Vastaukset
- Anonyymi
Olen yksin kämpillä kalsareissani ja juon vissyä.
- Anonyymi
No joo mutta ilman katumusta ja naimista.
- Anonyymi
Sukupuolitesteihin mars.👎
- Anonyymi
Ryyppääminen ei kiinnosta kun ei sille ole tarvetta kun ei vituta mikään kun on yksin eikä tarvi kuunnella nalkutusta tai vittuilua siitä ettei mitään tee tai ei haukuta kokoajan tai syytetä pettämisestä siksi että akka itse juoksee kylillä persettä jakamassa tilanne ois muutoin täydellinen ainoa et puuttuu se vn työpaikka että vois hieman vapaammin tehdä mitä huvittaa töiden jälkeen naiminen vois muutoin olla ok ja jopa kivaakin mu joka ainoa irtosuhdekin tekee ihmisestä kerta kerralta kylmemmän kun saa todeta ettei nainen lopulta ole yhtään sen kummempi kuin mieskään pettää ihan samallatavalla toisaalta jopa pahemmin naisilla usein menee se raja siinä pusussa vastakkaisen sukupuolen kanssa ja erehdyppä edes ajattelemaan seksiä jonkun toisen naisennkanssa ja muuten naiset itse syyllistyy noista kumpaankin vaikka miestä siitä rankaisevat ainakin jos erehdyt vahingossakaan sanomaannnähneesi edes unta jostain toisesta nsisesta
- Anonyymi
Puhut omista mielen piruistasi. Ihan itse niiden vanki olet. Omapahan on valintasi.🤷♀️
Ilmassa on kevätsiivouksen tuntua.
Taisin vähän innostua. Nyt kaduttaa,
Käynnissä on kaikkien tavaroiden uudelleenjärjestely.
Koskaan ei ole kotona ollut tämän kaltaista kaaosta.
Ei tästä selviä. :/
Kun päänsä sekoittaa, siitä selviää ihan nukkumalla.Sunnuntaina on esittely tässä kämpässä, niin pitää olla siivosti, niin sais tän kaupaksi. Niin sitten on elämässä yks riesa taas vähemmän. Tässä on oikeestaan kolme riesaa mun vaivana. Ensinnäkin tää kämppä, sitten työ ja vielä tää elämä itsessään. Oisko teilä jotain ratkaisua tähän? Kuinka selätän nää kolme ongelmaa?
- Anonyymi
Asenne. Se ratkaisee kaikki ongelmat. Ja suuntaa kannattaa muuttaa, jos huomaa hakkaavansa pitkään päätään kivimuuriin. Harmaiden kivien läpikin pääsee, jos on tarpeeksi tahtoa - ja oikeaa asennetta. Mutta silloin ei oikeastaan ole ongelmaa, vaan tehtävä.
Ihanko oikeasti joku kiinnostunut tulee katsomaan sun asuntoasi? Vai onko yleinen näyttö?
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Asenne. Se ratkaisee kaikki ongelmat. Ja suuntaa kannattaa muuttaa, jos huomaa hakkaavansa pitkään päätään kivimuuriin. Harmaiden kivien läpikin pääsee, jos on tarpeeksi tahtoa - ja oikeaa asennetta. Mutta silloin ei oikeastaan ole ongelmaa, vaan tehtävä.
Ihanko oikeasti joku kiinnostunut tulee katsomaan sun asuntoasi? Vai onko yleinen näyttö?
xLinerIhan yleinen näyttö vaan. Tää meni vasta eilen myyntiin. Ennen vaan luulin, että iso kämppä on onnen avaimet. Mutta ei se mulle niin ollu. En tykkää sisustamisesta, kokkailusta tai yleensäkään kotoilusta. Suurinta osaa asunnosta en ees käytä. Kerrostaloissa on paha harrastella mitään raskaampaa. Puutöitä tai hitsaamista. Tiedän että kansanopistolla on koneita, mutta siellä pitää olla aina tiettyyn aikaan ja siks ne onkin enemmän eläkeläisille, joilla sitä aikaa on. Mutta noi omat työtilat oon jo saanu itelleni järjestettyä.
Meillä aikoinaan homevauriokurssilla painotettiinkin tota, ettei saa puhua ongelmista vaan että ne on haasteita. Sitten menin kurssin harjoittelujaksolle. Niin jotenkin mua alkoi naurattaa kun englantia piti puhua. En tiedä käänsikö ton väärin, mutta käytin siis sanaa challenge?
- Anonyymi
buub bi tylheb nuekesöjub gassy udea jijibaabjub,,, oyssaukyudea his ttlt oyssaukevat ufseö byjjynassajub urswö'¨
- Anonyymi
Pääsiäisviikonloppuna sitten.
- Anonyymi
niin kauan kuin hallitus jallittaa pääomaverrotuksen nostoa 574-prosentiin Suomen talous ei paranw..
elinkerino maksu pitää olla 7892euroa nettorahaa jotta ei ihminen kuole nälkään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127287
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374265törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373762Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001980- 321467
- 351458
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi701456Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1791122Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121108Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030