100 kiloinen näyttää laihalta?

Anonyymi-ap

Kun katson itseäni peilistä niin näytän laihalta luikulta vaikka paino on 100 kiloa. Pituutta on 185 cm.
Aloitin salilla käymisen noin 5 vuotta sitten. Käyn salilla muutaman kerran viikossa tehden lähinnä perusliikkeitä. Penkkiä, kyykkyä, leukoja, taljaa, jalkaprässiä, hauis ja ojentajatreeniä. 3 - 4 sarjoja ja toistoja 8 - 12.

Viitisen vuotta sitten painoin noin 90 - 92 kiloa, eli painoa on kyllä tullut ja tulokset kohentuneet. Penkki ennätys 120 kun treenaamatta meni 80 kiloa. Ikää jo 54 vuotta.

5

724

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on lihasta, joka painaa.

    • Anonyymi

      120 kilon penkki 100 kiloiselle miehelle on yleisesti aika heikko esitys. Tulos jonka kehtaa mainita kavereilleen on 1.5x omapaino, kaikki tätä huonompi kielii siitä, että olet heikko, läski, laiska tai kaikkia noista, koska yllämainittu suhde on todella helppo saavuttaa jo puolessa vuodessa määrätietoisella treenillä.

      • Anonyymi

        No ei takuulla onnistu jokaiselta.


      • Anonyymi

        150 kilon penkkiin pitää tehdä vuosikausia töitä vaikka olisi alle 25 vuotias. Vanhemmat aloittajat ei saavuta sitä koskaan. Kaverilla kesti päästä 200 kiloon 9 vuotta ja aloitti 21 vuotiaana.
        150 kiloonkin meni ainakin 5 - 6 vuotta.


      • Anonyymi

        14v ikäinen junnu penkkasi tuon 120kg muutaman kuukauden treenin jälkeen.
        Sitten siirtyi treenaamaan olympianostoja joissa hänen painissa ja yu-heitoissa kehittyneet ominaisuutensa pääsivät oikeuksiinsa.
        Kavereille riitti tuo 120kg.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe