Tänään Jt:n kulttitituaali.

Herran ehtoollisen häpäisy.
Leipä ja viini menee nenän alta tyyliin:" katsokaa mutta älkää koskeko."
Jos sitten joku uusi ottaa niistä, hän on ilmeisesti mielenterveyspotilas.
4212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis: kulttirituaali.

Äänestä

mämmiehtoollinen. lapsille ylätysmunia. Näin meidän valtakunnansalilla

1Äänestä

Ota lääkkeet ajallaan!

Äänestä

jt ovat korvanneet raamatuntulkintansa mukaisesti leivän ja viinin lihapiirakalla kolmella nakilla ja Kossupullolla.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Herran ehtoollisen häpäisy.
Leipä ja viini menee nenän alta tyyliin:" katsokaa mutta älkää koskeko."
Jos sitten joku uusi ottaa niistä, hän on ilmeisesti mielenterveyspotilas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu