Oletko valmis sotaan?

Nyt on rahaa varattu asehankintoihin, mutta missä on ne isänmaalliset kädet käyttämään noita uusia aseita? Mamut pakenee tulevaa myrskyä jo. Se on tuttua puuhaa mamuille. Saksan kautta usan kotkan siipien suojaan
13121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Persut heidän perässään . Pelkäävät kaikista eniten !

Äänestä

Jos Kokoomus voittaa, niin sota syttyy melko pian. Häkkänen haluaa olla kuin Mannerheim. Ja Valtonen puhuu hitleriä. Myös omille pennuilleen jo nyt.

Äänestä

Persuja vastaan kyllä.
Kokoomusta vastaan tietysti myös .

Äänestä

Tämä palsta on jutuista päätellen täynnä rohkeita Antti Rokkia. Sodan syttyessä sitten vain sinne etulinjaa!

Äänestä

Helppoa kun heinän teko, mamut ja poliitikot polkemaan miinakentät ja eikun eteenpäin.

Äänestä

Mistä saan aseen ja patruunoita?

Äänestä
  • Mäkin olen jo valmis tappamaan kun vitutus ei lopu muuten.

    Äänestä

  • Luuletko että pyssyköillä enää nykyisin sotia käydään. Kyllä ohjuksilla ja droneilla on koti sohvalta kivempi tappaa vihollisia. Suomella vaan mitättömän vähän noita. Valmistauduttu enempi 1900 luvun sodankäyntiin jossa miesten eli tapettavien määrällä koitettas voittaa.

    Kiväärillä huono tappaa vihollista edes kilometrien päästä.

    Äänestä

Mikä Venäjän kansalaisia vaivaa, kun pitää jonkun "puten" takia henkensä menettää?

Äänestä
  • Saavat isot tilit kun tappavat ukrainalaisia. Työ kun työ arvokasta. Kyllä mäkin tappasin vaikka läjittäin ukrainalaisia rahallista korvausta vastaan.
    Suomesta tappasin nuo ukrainalaiset ilo mielin pienelläkin korvauksella jos suomen päättäjät sallisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Saavat isot tilit kun tappavat ukrainalaisia. Työ kun työ arvokasta. Kyllä mäkin tappasin vaikka läjittäin ukrainalaisia rahallista korvausta vastaan.
    Suomesta tappasin nuo ukrainalaiset ilo mielin pienelläkin korvauksella jos suomen päättäjät sallisi.

    Venäjän naiset ostavat asunnon sodan avulla. Etsivät sotilaan joka menossa Ukrainaan, naimisiin nopeasti. Sitten toivovat kädet ristissä, että ukko kuolee ja nopeasti. Korvauksilla ostetaan kämppä. Bisnes se on mikä kukoistaa.😁

    Äänestä

  • Aivan totta, eivät hyödy itse mitenkään puten sodasta, päinvastoin.

    Äänestä

Älä huoli. Suomesta löytyy muitakin kuin persuja ja mamuja. Voitte olle kimpassa käpykaartilaisina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on rahaa varattu asehankintoihin, mutta missä on ne isänmaalliset kädet käyttämään noita uusia aseita? Mamut pakenee tulevaa myrskyä jo. Se on tuttua puuhaa mamuille. Saksan kautta usan kotkan siipien suojaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu