Johtuuko huonot Pisa-tulokset äideistä?

Raskauden aikana ei saa muiden paheiden lisäksi juoda kahvia eikä syödä lakritsaa. Todennäköisesti jotkut äidit kuitenkin sortuvat kaidalta polulta ja se sitten näkyy lopputuloksessa.
994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eiköhän kohta tule joku persu sössöttämään, kuinka syy on maahanmuuttajissa.

Äänestä
  • Voisko syyttää myös Sanna Marinia?

    Äänestä

Vai oisko niin, että on pantu alulle kännissä?

Äänestä

Jos vanhemmat ovat itse kouluja käymättömiä, ei lapsikaan opi mitään, koska malli tulee kotoa.

Äänestä

VAUVOJEN ROKOTTEISTA JA RUUASTA mitä nille syötetään koulussakin ym häiriöistä opetuksessa.

Äänestä
  • Voisko johtua fluoritableteista, joita syötetään kouluissa? Nehän syövyttävät vesijohtoputkien lisäksi myös aivoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Voisko johtua fluoritableteista, joita syötetään kouluissa? Nehän syövyttävät vesijohtoputkien lisäksi myös aivoja.

    5G verkoista

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    5G verkoista

    Koronarokotekin taidettiin moneen lapseen tuikata. Niissähän on siruja ym.

    Äänestä

No ehkä ainakin sun äidistäs.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Raskauden aikana ei saa muiden paheiden lisäksi juoda kahvia eikä syödä lakritsaa. Todennäköisesti jotkut äidit kuitenkin sortuvat kaidalta polulta ja se sitten näkyy lopputuloksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu