Ricardolla ennen kuulumattoman hieno tumma ääni , muiden miesten äänet perus ininää. JA Arttu , en ole koskaan saanut Rositan ohuesta hennosta äänestä sanoista selvää, miksi hän saa jatkaa? Ei selkeä ilmaisu ,ääni onnettoman hauras, Tatun ääni ja karisma, olisi jatkoon pitänyt päästä, arviointi virheitä! TOTUUS on että ikä ja nuoruus aina ratkaisevat, se on nähty ja edelleen nähtävissä. Oliver ehkä kasvamaan muutamaksi vuodeksi.
Artun ja Maijan mogat, Tatu ja Ricardo ulos.
5
399
Vastaukset
- Anonyymi
Niin Ricardoa ei olisi saanut pudottaa.
- Anonyymi
Ricardo on aivan liian lahjakas ja karismaattinen kisaan, joka hakee seuraavaa pelinappulaa musikkiteollisuuden tarpeisiin. Hänen oma persoona olisi pilattu musiikkiteollisuuden ahneuden ja tavoitteiden toimesta ja hänestä olisi tehty tavanomainen tusinatavara laulamassa jotain merkityksetöntä jytkytystä taustatanssijoiden säestämänä. Sellaisia kilpailu hakee. Musiikkiteollisuus on pilannut monet aidot lahjakkuudet. Toisaalta siis onni, että Ricardo sai säilyttää omat aidot kykynsä ja pääsee muille areenoille omana itsenään. Hän tulee pääsemään vielä pitkälle omana itsenäänkin tuon upean tulkintakykynsä ansiosta. Rahaa hamuava ja sielut pilaava musiikkiteollisuus ei ole todellisten karismaattisten laulajien, kuten Ricardon, paikka.
- Anonyymi
Eipä Voicen voittajista ole kuulunut mitään sen jälkeen kun on vottanut, kadonneet kuin tuhka tuuleen, osa täysin karismaakaan. MOHAMED PARAS EHDOKAS, TOIVON ETTÄ Ricardo tähtäisi musiiki alalle vakavissaan, muuten se olisi kauhea hävitys lahjakkaalle nuorelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä Voicen voittajista ole kuulunut mitään sen jälkeen kun on vottanut, kadonneet kuin tuhka tuuleen, osa täysin karismaakaan. MOHAMED PARAS EHDOKAS, TOIVON ETTÄ Ricardo tähtäisi musiiki alalle vakavissaan, muuten se olisi kauhea hävitys lahjakkaalle nuorelle.
Arttu on tainnut jo ottaa myös Ricardon siipiensä suojaan.
- Anonyymi
Maija ei ole mukana enää ensi kaudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6717457Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?435281HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3032876- 1622278
Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki362225- 241824
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401688mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121642Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111628Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t51567