Nyt hän on joutumassa syrjinnän kohteeksi jos ei tule valituksi.. eikun vastoin omaa mielipidettään :
Työministeri Arto Satonen (kok) allekirjoitti vuonna 2020 yhdessä 18 muun kokoomuksen kansanedustajan kanssa kirjallisen kysymyksen eduskunnalle. Kysymyksessä vaadittiin poliittisten virkanimitysten lopettamista.
Satasen takinkääntö
6
103
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus on tuollainen suojatyöpaikkojen jakaja. Surkea Satonen työministerina vielä surkeampi olisi Kelan johtaja. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Mikä ihme noita kokkareita vaivaa.. Eilen vaalivalvojaisissa Kummola valitti että ikärasismia häntä kohtaan,kun hävisi SDP Ilmarille.Kyllä ovat huonoja häviäjiä..
Käytöskin oli kyllä mitä alaarvoisin Kummolalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihme noita kokkareita vaivaa.. Eilen vaalivalvojaisissa Kummola valitti että ikärasismia häntä kohtaan,kun hävisi SDP Ilmarille.Kyllä ovat huonoja häviäjiä..
Käytöskin oli kyllä mitä alaarvoisin Kummolalla.Tavallinen duunari kelpaa edes +40v yrityksille! sit tämmöinen kummola 79v kehtaa sanoa ikärasismista ! No herrat on herroja viis työntekijöistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tavallinen duunari kelpaa edes 40v yrityksille! sit tämmöinen kummola 79v kehtaa sanoa ikärasismista ! No herrat on herroja viis työntekijöistä.
Tässä sen näkee työntekijän eron.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä sen näkee työntekijän eron.
Halvemmalla pitäisi vain tuoda tänne.
- Anonyymi
Kaikki puolueet, hyväksyy poliittiset suojatyöpaikat.
Siis, kaikki puolueet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167180- 1992567
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1062026En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761548Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911089- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46969- 78870
- 45739
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7728