On mullakin hyviä asioita. Saan nukkua vaikka päivän . On aikaa juosta tarjousten perässä.
Köyhyys ja työttömyys ei aina tarkoita kurjuutta
8
220
Vastaukset
- Anonyymi
Karenssia kehiin niin piristää.Mikä ihmeen onni ja autuus on nukkua koko päivä nooh tietenkin kun ei ole sisältöä elämässä.Ei tarjousten perässä tarvi juosta.
- Anonyymi
Pakko se päivällä nukkua kun yöllä ei malta nukkua. Kyllä spurtti täytyy ottaa pikavauhtia jotta ehtii markettiin matelevien autojonojen ohi, hopi hopi kaks pakettia yhden hinnalla. Kesken hyvien päiväunien oli pakko herätä koska se auto letka harmitti kun kaikki kärkkyy oven läheltä autopaikkaa ja yrittävät rohmuta kaikki tarjoukset meiltä köyhiltä.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/7fa64cbd-9ad4-4fe8-820a-c940af5283fe enää ei oo kiire
- Anonyymi
Kyllä tuo tyhmyys-työttömyys-köyhyys muodostaa sellaisen kehän, mistä
on hankalaa päästä ulos. Toisilla on kuitenkin työ-elintaso-vauraus ,
mikä on huomattavasati mukavampi kehä kierrellä.- Anonyymi
Kyllä aivan totta että toi typerä oravan pyörä, työttömyys-köyhyys ja tuohon sitten vielä päihde-peliriippuvuus.Ei siinä sisänsä jos työttömyyttä niin hoitaisi kuntoaan ja valmistas ruokia isoja määriä,kiertäis vaikka talkoita.
- Anonyymi
Jos et arvosta vapaa-aikaa ja olet köyhä, niin kannattaa elää fitness elämää treenia ja safkaa. Pysyy hyvässä kunnossa kroppa ja päänuppi.
Toki välillä niin köyhä, että ei voi liikkua, kun pitää säästää kaloreita.
Itse olen kiinnostuntu kaikesta, niin tutkin, luen, katson, kuuntelen, teen jne..
Mut voisin pelkästään treenaailla ja tehdä ruokaa ja kattoo leffoja, sarjoja, kuunnella podcastejä.
Ulos lenkille, lihaskunto, venyttely, ruoka, suihku, mulla menee siinä päivä kivasti.
Välipäivinä voi siivoilla, suunnitella ja tehdä ruokia.
Toki suosittelen taiteita ja kulttuuria. Kirjat, elokuvat ,musiikki, taulut, valokuvat, muoti, ne tuo sisältöä elämään. - Anonyymi
Voihan se jollekki olla sosiaalinen tapahtuma käydä ruokajakeluissa ja höpötellä ihmisten kanssa ja sitten saa ruokakassin.Hoitaa kuntoaan,kirjastoon lukeen lehtiä.
- Anonyymi
Koen itseni köyhäksi kun joudun menemään ruokajakeluun 4 vuotta vanhalla mersulla jolle tosin tehdään vuosittain huolto. Bensakin maksaa mutta onneksi 5 kassia ruokaa on sen väärti.
T:Laiturin Maalaaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115317Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493412Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle923272Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403166- 811857
450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271605Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311566Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1381264- 161169