Molottajan mukaan Sazonov on "suomalainen"

Anonyymi-ap

Umpivenäläiseen perheeseen syntynyt Daniel, joka vasta 9-vuotiaana sai äitinsä kanssa Suomen kansalaisuuden, on Molochin mukaan "täysin suomalainen". Isänsä, joka myös asuu Suomessa, ei siis ilmeisesti vieläkään ole Suomen kansalainen ja mistään ei löydy mitään todisteita, että Daniel ja äitinsä eivät edelleen olisi myös Venäjän kansalaisia. Hän on itse väittänyt, ettei ole, mutta Venäjän kansalaisuudesta luopuminen on todella vaikeaa, eikä Danielilla yllättäen ole esittää mitään todistetta väitteilleen.

Danielin nettisivujen mukaan yksi hänen neljästä isovanhemmastaan on ollut inkeriläinen ja ollut lyhyen aikaa evakuoituna Suomessa Jatkosodan aikana. Ehkä se on totta, tai sitten ei. Tuota isoäitiä ei kukaan mediankaan edustaja ole tainnut tavata.

Danielin tarina on kuin suoraan John Le Carren vakoiluromaaneista. Nehän ovat siitä kiinnostavia, että tarinat ovat erittäin todentuntuisia siksi, että ne pohjautuvat tositapahtumiin, kirjoittaja kun itse on työskennellyt Britannian tiedustelupalvelussa.

Jostain aiemmin useaan kertaan vaaleissa epäonnistuneelle Danielille lävähti 10 000 ääntä kuin tyhjästä.

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Molo on multinationalisti. Ja venäläisiin poikiin päin.

      • Anonyymi

        Eikö "Molo" ollut pahis, jota Jope Ruonansuun tv-sarjassa gaypoliisit Rane & Rane jahtasivat?


    • Anonyymi

      Helsingillä on Stahanovilainen kaupunginjohtaja. Eläköön Stalin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4311
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      101
      4028
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2507
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2367
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2064
    6. 130
      2038
    7. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1939
    8. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      140
      1891
    9. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1708
    10. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      57
      1690
    Aihe