Venäjä ei kuulemma kaipaa kumppanuutta Suomen kanssa sanoi Lavrov?

Anonyymi-ap

Presidentti Stubb ja muut kokkareet hinkuavat
Venäjä suhteiden palautusta.Lavrov sanoi ettei
Venäjä kaipaa suhteiden palautusta.Taitaa
jenkkien kanssa olla niin isot suunnitelmat
että pienellä Suomella ei ole merkitystä?

15

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Sale ja Sanna töppäsivät pahasti.

      • Anonyymi

        Stubb töppäsi. Ei pitäisi aukoa suuta aivan suotta.


    • Anonyymi

      Suomella on diplomaattisuhteet Venäjän kanssa. Stubb ei puhunut Suomen suhteista, vaan Ukrainan rauhaneuvotteluista. Ne vaativat keskusteluja venäläisten kanssa. Venäjä on tuskin koskaan ajatellut Suomea tasavertaisena kumppanina.

    • Anonyymi

      Venäjä näkee asiat aina omalla tavalla syyllistäen heitä, jotka kokevat Venäjälle vahingollisina. Omassa tekemisessä ei ole koskaan mitään väärää. Lavrov sanoo, että Venäjä muistaa nämä maalleen pahantahtoiset teot?

      Hänelle voisi sanoa samaa, että Medvedevin, Lavrovin, Putinin ym. teot eivät unohdu ja näistä teoista kärsii valitettavasti kaikki venäläiset nyt ja tulevaisuudessa. Rajat Suomeen hyvä pitää kiinni vuosia sodan päättymisen jälkeenkin, koska vaara on olemassa?

      Venäläiset sotasankarit (rikolliset) ovat varoissaan ja haluavat juhlia saavutuksiaan, kuka haluaa heitä päästää omaan maahansa sodan loputtua? Sotatraumat, moukkamaista, ylimielisyys, halu alistaa muita tahtoonsa luulisi avaavan silmät päättäjillä?

      Venäjän kansalaisetkin ovat sotasankariensa teoistaan peloissaan, koska heidän rikokset pois pyyhitään sanakruuden myötä pois, tällainen jättää pakostakin pelon ilmapiirin maahan.

      • Anonyymi

        Juuri näin!


    • Anonyymi

      No ei ainakaan Putinin, eikä Lavrovin aikana; he ovat kohta entisiä johtajia.

    • Anonyymi

      Jos Putin kuolisi, sitä ei surtaisi juuri missään, mutta juhlittaisiin suurella ilolla ja riemulla joka puolella.

      • Anonyymi

        Putin on hyvä tyyppi 👍


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Putin on hyvä tyyppi 👍

        Putin on iljettävä peto .ei ihminen .👹


    • Anonyymi

      Stubb ja muutkaan kokkareet eivät tasan taatusti hinkua Venäjän suhteiden palautusta, todella typerä valhe.

      Sekä Stubb että muutkin kokkareet ovat yksiselitteisesti todenneet, että mitään poliitiisia suhteita Venäjään ei palauteta niin kauan kuin maa jatkaa aloittamaansa rikollista hyökkäyssotaa.

      Todenneet selvästi että suhteita voidaan varovasti palautella vasta sen jälkeen kun Venäjä lopettaa hyökkäyssotansa.

      Mitään sellaistahan ei ole näkyvissä. Venäjä vain kiihdyttää sotatoimiaan kaiken aikaa, joten suhteiden palauttaminenkaan ei ole näköpiirissä.

    • Anonyymi

      Niinhän se Lavrov nyt luulee.

      Edes venäläisenä ei kannattaisi olla niin ylimielinen.

      Oli ehkä sittenkin virhe säästää Leningrad vuonna 1941. Seuraavalla kerralla sitäkään virhettä ei tehdä.

      • Anonyymi

        Lavrovinkin olisi hyvä muistaa, että myös me muistamme. Venäjä ei kai ole oppinut historiastaan sitä, että puheistaan joutuu vastuuseen, kun tilaisuus koittaa. Ja aina se koittaa, jossain vaiheessa. Vaikka luulisi olevansa miten mahtava suurvalta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lavrovinkin olisi hyvä muistaa, että myös me muistamme. Venäjä ei kai ole oppinut historiastaan sitä, että puheistaan joutuu vastuuseen, kun tilaisuus koittaa. Ja aina se koittaa, jossain vaiheessa. Vaikka luulisi olevansa miten mahtava suurvalta.

        Jep. Kuhan stube heitti. Edes ilman mitään yksityiskohtia. Sehän voi olla vaikka ensi vuosikymmenellä kun koko vastapuolta enää ole. ryssä kävi heti kiinni kuin sika limppuun. Totuus on kumminkin että venäjä tarvitsisi Suomea monenmoiseen hyödyntämiseen mutta ei toisinpäin.


    • Anonyymi

      Kumpikaan ei tarvitse toistansa

      ELI EROPAPERIT OVAT VOIMASSA.

      Kaikki loppuu aikanaan.

    • Anonyymi

      Venäjän federaatio uhkaa Puolaa ja Baltiaa rauhalla, mikäli nämä eivät lopeta hyökkäyksen suunnittelua ydinasevaltio Venäjää vastaan.

      Venäjä ei ole koskaan hyökännyt mm. Suomeen vaan hyökkääjä on aina ollut Suomi (SAFKA eli Suomen antifasistinen komitea).
      Samoin Zelenskyi hyökkäsi 20 kertaa suuremman ydinasevaltion kimppuu olematta varma voitosta.Sitten ruikuttaa ohjuksia muilta( Donald Trump, USA).

      Näistä muutamista näytteistä näemme, että Venäjää on aina sorsittu eikä ole otettu venäläisten rauhantahtoisuutta todesta ja Sputnik - rokotteen ylivoimaisesta tehosta koronaa vastaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      28
      5430
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      165
      1901
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      159
      1541
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1314
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      27
      1215
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1135
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1104
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      210
      1043
    9. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      45
      988
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      38
      885
    Aihe