Persut romahti pysyvästi Nurmijärvellä

Anonyymi-ap

Persut romahti reippaasti Nurmijärvellä, jäljelle jäi vain merkityksetön miniryhmä. Syy ei ole kuin osin valtakunnallinen, enemmän se on paikallinen.

Ehdokaslista oli liian lyhyt ja tunnetusti P3 jätettiin ulos, perustelu oli hyvin kyseenalainen ja menettely arvoton.

Ei siinä mitään, ei se ensimmäinen kerta ole kun kuntapolitiikassa kähmitään.

Se huono puoli nyt on että Persut sai P3:sta kyllä pitkäaikaisen protestoijan, joka tunnetulla someaktiivisuudellaan nyt tulee heittämään yli 1000 persuvastaista postausta, facessakin näyttää olevan kaverilista maksimissa. Enemmän sillä on postauksia kuin kylän muilla Persuilla yhteensä.

Kannattaisi kyllä erään niellä ylimielisyytensä ja hakea sopua P3 kanssa. Tai voihan se olla kiva kahvitella pikkupöydässä seuraavat 10 vuotta. Se on kyllä selvä että nousu ei lähde tästä troikasta, vetoapu pitää tulla valtakunnan politiikasta tai jostain muualta muuttavasta.

1

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka on P3?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      255
      2683
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      17
      2187
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      328
      1912
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      103
      1649
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      90
      1576
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      201
      1264
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1210
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1131
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      50
      1093
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1036
    Aihe