1.Ben blood(sukunimi on ennen miten hän tulee pellaan lätkää eli vertakin välillä kun nyrkkihippasilla saattaa jonkun nenänvarren aukaisemaan tai sitten kumauttaa vastustajan tyrmäyksellä jäihin mut yleensä tunnusmerkkinä vahvat pitkäkestoiset myllyt jotka noin 30 sekuntia vähintään kestotasoltaan ja joiden jälkeen kukaan ei pysty selviytyyn voittajana vaan blood voittaa tappelun että hän aina löytää tilaa löytää vapaita aukkoja läpi vastapuolen puolustuksen tappelutilanteissa ja blood jos kuka on todellinen pudotuspelipellaaja että hän pelicansin primejaksolla oli joukkueensa playoffsien MVP parina vuotena)
2.Otto karvinen(myllyt bloodia vastaan parikin kertaa ja paria muuta vastaan kuten tapparan savinaista vastaan on todiste että otto karvinen näytti mikä on hänen päätehtävä kaukalossa ja tunnettu rankasta tappelutyylistä joka tarkoittaa että ottaa itseensä koppeja kuin myös antaa vastapuolelle iskuja ja vaikka avoin tappelutekniikka niin ei koskaan hölmöltä näytä hänen tappelemisensa)
3.Braden christoffer(ei aina tositappeluissa vaan useimmiten scrum-tapahrtumissa joista selviytyy lähes aina voittajana ulos)
4.matt abt (kanukki heräsi kauden puolivälissä eloon että alkoi taistella hurjasti ja otti osaa moniin rähinöihin joko hanskat käjessä tai ilman ja todisti kuolettavan oikean suoran tehon)
5.david Mcintyre(osaava pelaaja joka usein suojelee omiaan monissa eri tilanteissa kun eräässä pelissä hänen seuratoveri telottiin päähän kohdistuneella avojään taklauksella joten macintyre seuraavassa vaihdossa antoi muistututuksen siitä)
6.michael Keränen(sport oli fyysisen pelin selkeä johtava joukkue liigassa koska kaksinkamppailut ja kaikki muu fyysinen juttu oli heidän pääteeseinä miten pelattiin ja se johtui seurauksesta pelaajatyypeistä jonka ruumiillistuma keränen oli)
7.Brady austin(tappara joka on äly ja taitokiekkoon nojautuva joukkue mutta jossa pari yllättävän rouheaa karskia pelaajaa jotka hoiti fyysiset tehtävät hyvin kauven aikana)
8.Veli-matti savinainen(tapparan toinen fyysinen pelaaja joka oli yllättävän aggressiivinen kauden aikana joissakin tapahtumissa eikä aina herättänyt vastapuolessa kunnioitustakaan ja muutaman kerran eksyi tappeluihinkin ihan hyvällä tuloksella kun savinainen ei ole kooltaan kaikkein kookkain, jopa hieman hoikka, joskaan ei hintelä niin roppaansa kokoon nähden voimaa löytyy paljon)
9.micke åsten (käy usein kirouksesta fyysisenä pelaajana joka luistelee karkuun kun tilanne menee kovaksi mutt tällä kauvella muutaman kerran vastasi teoistaan ja hyvä niin sillä sai arvostusta nyt enemmän kun minä en aina ole pitänyt häntä koskaan kovin kovana pelaajana vaan hieman pelkurimaisena)
10.dominik Masin(aika yllättävää että tsekkipellaaja riehuu tälla tavalla että pääsee top10;iin tällaisella tappelulistalla joka ei ole kovin yleistä mutta tämä herra todellakin oli paise monien takalistossa varsin ärsyttävällä pelitaktiikalla ja hyvä myös että vastasi teoistaan kauven aikana että muutaman kerran nokkapokkiin osallistui, ihan riittävästi päästäkseen top kymppiin mutta muutaman kerran toisaalta lähti karkuun)
kirjoittaja Juha Pohjola
kauden 2021-2022 top 10 parhaat hanskaajat
Anonyymi-ap
0
161
Luetuimmat keskustelut
- 43935
- 95923
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19775- 116731
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80678Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34624- 43621
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45600- 19586
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20535- 33533
- 36522
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25502
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44486Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok107483Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132460- 44454
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7427