1.Ben blood(sukunimi on ennen miten hän tulee pellaan lätkää eli vertakin välillä kun nyrkkihippasilla saattaa jonkun nenänvarren aukaisemaan tai sitten kumauttaa vastustajan tyrmäyksellä jäihin mut yleensä tunnusmerkkinä vahvat pitkäkestoiset myllyt jotka noin 30 sekuntia vähintään kestotasoltaan ja joiden jälkeen kukaan ei pysty selviytyyn voittajana vaan blood voittaa tappelun että hän aina löytää tilaa löytää vapaita aukkoja läpi vastapuolen puolustuksen tappelutilanteissa ja blood jos kuka on todellinen pudotuspelipellaaja että hän pelicansin primejaksolla oli joukkueensa playoffsien MVP parina vuotena)
2.Otto karvinen(myllyt bloodia vastaan parikin kertaa ja paria muuta vastaan kuten tapparan savinaista vastaan on todiste että otto karvinen näytti mikä on hänen päätehtävä kaukalossa ja tunnettu rankasta tappelutyylistä joka tarkoittaa että ottaa itseensä koppeja kuin myös antaa vastapuolelle iskuja ja vaikka avoin tappelutekniikka niin ei koskaan hölmöltä näytä hänen tappelemisensa)
3.Braden christoffer(ei aina tositappeluissa vaan useimmiten scrum-tapahrtumissa joista selviytyy lähes aina voittajana ulos)
4.matt abt (kanukki heräsi kauden puolivälissä eloon että alkoi taistella hurjasti ja otti osaa moniin rähinöihin joko hanskat käjessä tai ilman ja todisti kuolettavan oikean suoran tehon)
5.david Mcintyre(osaava pelaaja joka usein suojelee omiaan monissa eri tilanteissa kun eräässä pelissä hänen seuratoveri telottiin päähän kohdistuneella avojään taklauksella joten macintyre seuraavassa vaihdossa antoi muistututuksen siitä)
6.michael Keränen(sport oli fyysisen pelin selkeä johtava joukkue liigassa koska kaksinkamppailut ja kaikki muu fyysinen juttu oli heidän pääteeseinä miten pelattiin ja se johtui seurauksesta pelaajatyypeistä jonka ruumiillistuma keränen oli)
7.Brady austin(tappara joka on äly ja taitokiekkoon nojautuva joukkue mutta jossa pari yllättävän rouheaa karskia pelaajaa jotka hoiti fyysiset tehtävät hyvin kauven aikana)
8.Veli-matti savinainen(tapparan toinen fyysinen pelaaja joka oli yllättävän aggressiivinen kauden aikana joissakin tapahtumissa eikä aina herättänyt vastapuolessa kunnioitustakaan ja muutaman kerran eksyi tappeluihinkin ihan hyvällä tuloksella kun savinainen ei ole kooltaan kaikkein kookkain, jopa hieman hoikka, joskaan ei hintelä niin roppaansa kokoon nähden voimaa löytyy paljon)
9.micke åsten (käy usein kirouksesta fyysisenä pelaajana joka luistelee karkuun kun tilanne menee kovaksi mutt tällä kauvella muutaman kerran vastasi teoistaan ja hyvä niin sillä sai arvostusta nyt enemmän kun minä en aina ole pitänyt häntä koskaan kovin kovana pelaajana vaan hieman pelkurimaisena)
10.dominik Masin(aika yllättävää että tsekkipellaaja riehuu tälla tavalla että pääsee top10;iin tällaisella tappelulistalla joka ei ole kovin yleistä mutta tämä herra todellakin oli paise monien takalistossa varsin ärsyttävällä pelitaktiikalla ja hyvä myös että vastasi teoistaan kauven aikana että muutaman kerran nokkapokkiin osallistui, ihan riittävästi päästäkseen top kymppiin mutta muutaman kerran toisaalta lähti karkuun)
kirjoittaja Juha Pohjola
kauden 2021-2022 top 10 parhaat hanskaajat
Anonyymi-ap
0
87
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483598Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192358Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151930Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141635Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t381464Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821440- 171304
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631106Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030