Suomen kansa ei ole Venäjälle ongelma, vaan suomalaiset päättäjät

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011174246.html
"Media: Kylmäävä arvio Venäjän liikkeistä Suomen lähialueilla.
– Arvioimme uhkaa usealta kantilta: aikomusten, ajoituksen ja kykyjen perusteella. Kun Venäjä on valmis Ukrainassa ja he voivat vetää joukkojaan Ukrainan rajalta, ne tulevat meidän rajallemme. Siksi pidämme puolustusvalmiuden koko ajan yllä."

Tuohan on ihan luonnollista, koska Venäjä pitää natoa hyökkäys liittona ja eurooppa ei. samaa tekee suomikin, vahvistaa joukkoja nato joukoilla ja jopa nato tukikohdilla
Venäläiset päättäjät ovat todenneet, etteivät tavalliset suomalaiset ole venäjälle ongelma, ainostaan suomen päättäjät, jotka suomen natoon veivät ja muutenkin päättäjät ovat kovin sotauhoisia.

5

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä suomen kansa on ongelma kremlille ja putte possulle. Koska me suomen kansa ajattelemme samalla tavalla kuin päättäjät. Suomen päättäjät seisovat meidän kansalaisten mielipiteen takana., Venäjän hyökkäyssodan suhteen.

    • Anonyymi

      Suomen Natoon liittäminen oli Bidenin käsikirjasta. Ajatus syötettiin Niinistölle. Päättäjille taotaan sotakiimaa EUssa ja Natosta. Hetken kuluttua olemme sotatanner.

      • Anonyymi

        Kyllä me kiitämme Putleria natoon liittymisestä. Olisi äijä osannut pitää turpansa kiinni ja ilman uhoamista, niin emme olisi natossa vieläkään.


    • Anonyymi

      Taitaa Suomen kansa olla ryssälle juurikin se ongelma. Venäläinen kenraali sanoi osuvasti sodan aikana "Emme edes halua valloittaa Suomea, koska jukuripäisiä ja kurittomia suomalaisia ei pysty kukaan ulkopuolinen hallitsemaan" , eli siinä syy että maamme on edelleen itsenäinen. Täällä kun tuppaa käymään "Bobrikoffit" kuvernööreille äkillisesti.

    • Anonyymi

      Siksipä meille on on hyötyä huolehtia Venäjän armeijan jatkavan kuolemista Ukrainassa niin pitkään kuin vain mahdollista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3428
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1670
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      81
      1181
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      155
      1128
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      961
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      52
      947
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      179
      906
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      902
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      856
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      795
    Aihe