Aikoinaan SMP hajotettiin Vennamon

Anonyymi-ap

Ainutkaan Mediapoolin pakinoitsija ei tätä uskaltanut kirjoittaa. Aikoinaan SMP hajotettiin Vennamon ympäriltä KOP:n ja SAK:n maksamilla rahoilla. Muutaman vuoden päästä uudelleen setelit kahisivat. Nyt maksoi STK ja Mettäliitto. Lopulta he olivat Halme, Soini ja Vistbacka. Taas SMP nousi Soinin ympärille, tosin uudella nimellä ja kiihkeästi vedettiin päälle ministerihousua ja tanttua. Hajosihan sekin kepua ja kokoomusta lähellä olevien rahapiirien toimesta, kun hallitus oli saanut mielettömimmät tekonsa tehtyä. Nyt kai vuosikokoukseen mennessä Purra ja Halla-aho teot ovat tehtyä. Spare de Bryshells Bankenin salatileille tulee tällä kertaa palkkiot Suomen rikkailta.

3

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli se hienoa aikaa kun Urpo Leppänen oli työministeri ja kunnilla oli velvoite työllistää yli vuoden työttömänä olleet.Ana tuli Brasiliasta ja Urpon kanssa kulkivat ympäri Suomea ja samba soi.
      Vennamon Peku höyryytteli postilla kirjeitä.Vistbacka heilutti pamppua.
      Soini kulki kapakoissa ryyppäämässä.
      Työmies Outken oli masseututyöväen liiton johtaja.

      • Anonyymi

        Soini ei ole ryypännyt.
        Aina nämä Alavuden persuukset puhuu vaaleita
        Nythän ne ottaa puolueeseen sateenkaari 🌈 väkeä, kaikkia seksuaalisia idoleja


    • Anonyymi
      UUSI

      Nyt pitää löytyä se kansanmies, joka ajaa Halla-aho, Purran ja muut pirut pois!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe