poliitikot narsisteja.

Anonyymi-ap

Kuten tiedämme, poliitikot ja päättäjät ovat useimmiten narsisteja.

Jopa siinä määrin ja sellaisella tavalla kusipäitä että 1918 heidän kaltaisensa olisi todennäköisesti tapettu.

Joten jatkakaa tähän malliin, pitäkää tärkeistä ajatuksista kiinni.

4

684

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä niin! Eläviä esimerkkejä mm. Krista Kiuru ja Sanna Marin. Krista se vaan aggressiivisesti pälättää päälle tukahduttaen kaiken kritiikin ja Sanna saa raivareita jos vähänkään arvostelee. Näin ne köyhän kansan puolustajat vaan kalastelevat kesken kauden jäätävän korkeapalkkaista duunia tai kekkuloivat Ranskassa kalliissa mekossa ja Luis Vuittonin laukku olalla. Siitäkin huolimatta että sitä ollaan niin köyhän kansan asialla. Kaiken voi todellakin tehdä reilummin!

    • Anonyymi

      Elokapinalaisetkin on narsisteja. Tosta vaan rikotaan lakia kun ollaan olevinaan niin parempaa ihmistä. Sitten itketään miksi työnantajilta ei heru sympatiaa elokapinointiin ja työpaikka jää sen takia saamatta.

    • Anonyymi

      Kieltämättä opportunistiset extrovertit hakeutuvat politiikkaan mukaan niitä suorastaan vilisee rkpn kapitalistiselitistisissä rivistöissä ruotsinsukuisten pikkuvirkamiesten empatiakyvyttömien sukujen vesoja, jotka ovat perintöoikeudellisesti rikastuneet niin, eettä ovat saaneet kokoon politiikkaan ryhtymisen kynnysrahan, jonkaa vasemmistopuolueet tarjoavat vastikkeettomasti ulkonäköperustein

    • Anonyymi

      Aivan totta! Donald Trump on narsisti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe