Jumalan ruumiinavaus

Olisi mukava saada Jumala kiinni ja tehdä sille ruumiinavaus niin saataisiin viimeinkin selvät todisteet Jumalasta. Millaisia vaivoja Jumalalla paljastuisi ruumiinavauksessa? Minä otan esille muutaman ominaisuuden, jotka tulevat esille Raamatusta:

1. Jumala on seemiläistä syntyperää oleva pienikokoinen ja liikuntarajoitteinen mieshenkilö. Hän ei ole pystynyt kävelemään pitkiä matkoja vaan häntä on kannettu siihen tarkoitukseen rakennetussa puuarkussa.

2. Jumalalla on vasen ja oikea käsi. Hänen oikealla puolellaan on istunut hänen siittämänsä poika, joka on hän itse, siis siamilaiset kaksoset.

3. Jumalalla on heikko sydän. Hän on kärsinyt lievän sydäninfarktin 4500 vuotta sitten kun raivostui synnin leviämisestä ja sen vuoksi hukutti kaikki elävät olennot.

4. Jumalan kolesteroliarvot ovat pilvissä ja suonet ovat rasvan tukkimat. Jumalasta näkee, että hän syö enimmäkseen rasvaista grillattua lampaan lihaa.

5. Jumala on pahasti likinäköinen. Hän ei löytänyt Aatamia paratiisin siimeksestä. Hän ei tunnistanut Moosesta kaverikseen vaan meinasi tappaa hänet kerran.

6. Jumalalla on Alzheimerin tauti, vrt. edellisen kohdan vaikeuteen tunnistaa kaverinsa.

7. Jumalalla on geenimutaatio MAOA geenissä. Tätä mutaatiota sanotaan soturigeeniksi. Sen vuoksi Jumala on antisosiaalinen, aggressiivinen, äkkipikainen ja taipuvainen rikollisiin tekoihin.

Mitä muita sairauksia Jumalasta paljastuu?

8

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyviä pointteja löysit.

      Jumala on sairaalloisen ujo. Hän ei kehtaa näyttäytyä ihmisjoukoissa eikä edes yksinään kenellekään. Toisaalta se saattaa johtua myös hänen pahasta hajustaan, koska hänhän on vain kakkaa.

    • Anonyymi

      Täällä nämä Jumalan kuvatukset miettii, että mistä kohtaa itseä pitäisi tuo avaus tehdä.

    • Jumala on henki, joten miten teet sille ruumiinavauksen?

      Jumala ei voi kuolla, joten leikkelisitkö hänet elävänä?

      No, silti Jumala kuvataan fyysisenä olentona raamatussa. Se jopa syö ja juo viiniä.

      Hassu tuo raamatun jumala!

    • Anonyymi

      - Jumala on meissä jokaisessa.

      Obduktio oikeuslääkäri ennen ruumiinavausta.. lakoninen kommentti

      Käärii sanomalehden kallon sisään
      - Laitetaan mukaan vähän matkalukemista

      Ammattihuumori on rajua
      - Ei sahanpuruja kalloon

      Sielu nousee pöydältä kattoon
      - On tämä hommaa

    • Anonyymi

      totta ruumiinavauksessa totuus paljastuu , sanoivat ihmiset mitä tahansa niin ruumiinavaus paljastaa totuuden 🤔 tulee mieleen herkkä runopoika ja fentanyyli floyd

      • Mitä mieltä uusnatsi ja ripulivajakki on siitä, että Rumppi on huolestunut fentanyylin virtaamisesta Kanadan kautta USA:han? Onko herkkä homo- ja natsipoika pöyristynyt siitä, että fentanyyli on ongelma Raamattu- ja ruostevyöhykkeellä? Tykkäisitkö, jos Heinrich Himmler pökkäisi sinua takalistoon? Aadolf H:ltähän tämä ei onnistu kun oli impotentti.


      • Anonyymi
        Extremist_atheist kirjoitti:

        Mitä mieltä uusnatsi ja ripulivajakki on siitä, että Rumppi on huolestunut fentanyylin virtaamisesta Kanadan kautta USA:han? Onko herkkä homo- ja natsipoika pöyristynyt siitä, että fentanyyli on ongelma Raamattu- ja ruostevyöhykkeellä? Tykkäisitkö, jos Heinrich Himmler pökkäisi sinua takalistoon? Aadolf H:ltähän tämä ei onnistu kun oli impotentti.

        minulla oli sukulainen SS joukoissa ja lisäksi kovia kommunisteja 🙂
        minua ei kiinnosta muu kuin aktion T4 🤔


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        minulla oli sukulainen SS joukoissa ja lisäksi kovia kommunisteja 🙂
        minua ei kiinnosta muu kuin aktion T4 🤔

        tietenkin jokainen paremmuus kaikessa , missä tahansa asiassa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      44
      7596
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      61
      3830
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      57
      3776
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      58
      3647
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      96
      3486
    6. 54
      3097
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      44
      2888
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2514
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      201
      2025
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1601
    Aihe