voiko johtua e-pillereistä?

eli välillä tulee punertavaa limaa?voiko johtua e-pillereistä..käyttäny nyt n.3kk ja alkanu silloin tällöin tulla punertavaa limaa alapäästä...voisiko korjaantua merkin vaihdolla??
2413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ylenesä menee 3-6kk että keho tottuu hormoniehkäisyyn, kyse voi olla tästä. tai sitten hormonimäärä ei piisaa sinulle. soita lääkäriin,se tietää parhaiten mitä tehdä. merkin autto voi auttaa.. toisaalta kuulostaa tyypillisiltä "alkuvaikeuksilta"

Äänestä

Minulla tuli ns. välivuotoa silloin, kun pillereiden teho ei ollut riittävä (tämä epilepsian vuoksi). Annosta piti nostaa siten, että otan nyt 2/pvä.

En tiedä, onko kyse samanlaisesta vuodosta, mutta mulla näin.. kannattaa kysyä lääkäriltä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti12/04 kirjoitti:

eli välillä tulee punertavaa limaa?voiko johtua e-pillereistä..käyttäny nyt n.3kk ja alkanu silloin tällöin tulla punertavaa limaa alapäästä...voisiko korjaantua merkin vaihdolla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu