Usalta reilu ehdotus sodan lopettamiseksi?

Venäjä saa pitää vallatut alueet.Ukraina ei
koskaan päästetä natoon.Melko reilua?
389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitäs Rumppi saa Putelinilta kun lupailee tällaisia diilejä? Ukrainalta ei kysytä mitään?

Äänestä

venäjä vaatii myös niitä alueita, joista on vallannut vain osan

Äänestä

Trumppi on 79 vuotias. Aivojen koko ajan pahenevat verenkiertohäiriöt tekevät hänestä kaikista istuvista valtion päämiehistä kaikkein tyhmimmän.

Tietenkin tuo pösilöä edelleen vaatii itselleen Nobelin Rauhanpalkintoakin. Vaikka rauha näi Ukrainaan tekemättä, ja syy siihen kaikkeen on Trumpin mielestä Joe Bidenin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä saa pitää vallatut alueet.Ukraina ei
koskaan päästetä natoon.Melko reilua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu