Enää puuttuu vain sota

Nykyinen hallitus on tuhonnut Suomesta jo kaiken järjellisen ja arvokkaan. Enää puuttuu vain sota, jossa suomalaiset tapetaan ja Suomi pommitetaan mustalle mullalle.
On hirveää sanoa näin, mutta tällä ylimielisellä ja repivällä politiikalla tulee käymään niin. Valitaan vääriä ” ystäviä” ja kohta huomataan olevamme ihan yksin, siis valtiona yksin, ilman yhtään luotettavaa liittolaista.
18263
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Diktatuurit tulevat tuhoamaan monta maata lähiaikoina. Suomessa vallitsee kohta oikeistodiktatuuri. Tuhoaako se Suomen ?

1Äänestä

Ylimielisyys ja tyhmyys valtion johdon taholta tulee tuhoamaan Suomen ?

1Äänestä

Mitään sotaa ei ole tulossa kuin korkeintaan teidän aloittamana.

Äänestä

Jos on venäjän kaltaisia ystäviä niin vihollisten olemassaolo olisi jo kohtuutonta.

Äänestä

Venäjäkö olisi se luotettava liittolainen mitä sinä tässä olisit tarjoamassa? Siis sitä ainoaa potenttiaalista vihollista mitä maallemme on?

Äänestä

Et muistanut sanoa että tuhoamisen aloitti todella tehokkaasti Ex Hallitus
Ne aloitti sodan tukemisen meidän isoa naapuria vastaan ja rahan jaon Ukrainaan jne..
KAIKKI ON SAMASSA VENEESSÄ

Tämä nykyinen Hallitus ei jaa kuitenkaan rahaa niin paljon julkiselle sektorille ja sosiaali pummeille ja soteen kuin ex. että kyllä ex. Hallitus oli vielä hullumpi jos totta puhutaan ,meillä ei ole yhtään järjissään olevaa politikkoa tässä maassa.
(Tai on Paavo Väyrynen mutta kun se ei ole mukana Politiikassa enään) Harmi.

Äänestä
  • Suomi velkaantuu sellaista vauhtia että Konkurssi on jo ovella. Samaan aikaan talous supistuu ja tuotanto vähenee jne...kohta on jo 200 Miljardia velkaa tehtaita suljetaan samaan aikaan....

    Äänestä

  • Jakaa rikkaille ottamalla lisää velkaa perspässi.

    Äänestä

Niin ja tämä liittolainen ei ole venäjä.
Ehdotan jos venäjä ei polvistu koko maailman edessä ja pyydä anteeksi ja maksa korvauksia niin koko eurooppan on otettava venäjä haltuun viime kädessä ydinpommilla tuikata tuo maa ilmaan.

Äänestä

Ihmiskunta on aina ollut paha ja typerä, niin nytkin. Onneksi ikää jo liki 60 v ja joutaa täältä pian pois, nykyinen Suomi ei ole enää sellainen maa mitä tuntisin kotimaaksi.

Äänestä
  • Ihmiskunta on aina ollut paha ja typerä, niin nytkin. Onneksi ikää jo liki 60 v ja joutaa täältä pian pois, nykyinen Suomi ei ole enää sellainen maa mitä tuntisin kotimaaksi.

    Mene Venäjälle! Mitä tarkoitit ihmiskunnalla-? Et kai sentään VENÄJÄÄ-Mitä rakastat yli kaiken-Kukaan estä sinun lähtöäsi-oli suuntasi mikä tahansa ota passi etulinjaan taistele venäjän puolella jos Suomi mielestäsi huonompi kuin VENÄJÄ-🤏🤣👌

    Äänestä

Mä odotan sitä ydinsotaa että näkis jääkö nykyaseilla kenellekään pientäkään länttiä elintilaa

Äänestä
  • Mä odotan sitä ydinsotaa että näkis jääkö nykyaseilla kenellekään pientäkään länttiä elintilaa


    Putlerin Tenat täyttyy päivittäin "ydinjätteistä" Vahinko vain kusta ei kääpiö päästä saa vähenemään sitten millään!

    Äänestä

Ex Hallitushan tämän kaiken hulluuden on aloittanut !

-Valtion velkaannuttamisen oikein yli kierroksilla

-Ukrainan tukemisen (joka on syy kaikkeen)

-Sote uudistuksen josta hyötyi vaan Poliitikot ja Johtavat Lääkärit rahallisesti.

Ym... kaikki on Ex Hallituksen syytä !

Mutta on hullua että tämä nykyinen Hallitus ei ole tehnyt enempää virheiden korjaamiseksi ! Olisi pitänyt mm.

-Lopettaa kaikki Ukrainan tuki
-Perua Sote uudistus
-Lopettaa valtion velkaantuminen ja oisi pitänyt käynnistää velkojen maksu.

SUOMESSA EI OLE YHTÄÄN KUNNOLLISTA PUOLUETTA !

Kaikki on samassa veneessä velkaannuttamasssa tätä maata ja lietsomass 3. maailmansotaa koska se on poliitikkojen etu rahallisesti siis sota ja veltion velkaantuminen....kaikki on samassa veneessä vasemmalta oikealle !
Vasemmsito on kaikista hulluinta ne haalii maahamme lisää elintasopakolaisia,huumehörhöjä ja homoja ja rahoittaa sitäkin toimintaa enemmän...

Äänestä
  • Paavo Väyrynen on ainoa joka on järjissään !

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Paavo Väyrynen on ainoa joka on järjissään !

    Mene vain takas nukkumaan, Paavo.

    Äänestä

Suomalaiset on kuolemassa sukupuuttoon 100 vuodessa, joten mitä väliä.

Äänestä

Totta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nykyinen hallitus on tuhonnut Suomesta jo kaiken järjellisen ja arvokkaan. Enää puuttuu vain sota, jossa suomalaiset tapetaan ja Suomi pommitetaan mustalle mullalle.
On hirveää sanoa näin, mutta tällä ylimielisellä ja repivällä politiikalla tulee käymään niin. Valitaan vääriä ” ystäviä” ja kohta huomataan olevamme ihan yksin, siis valtiona yksin, ilman yhtään luotettavaa liittolaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu