Eivätkä liho ollenkaan. Näin kerottiin uutisissa. Ihme ranskalaisia. Viiniä vaan kuplittavat.
Ranskalaiset syö 2 tuntia päivässä
Anonyymi-ap
161393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
He syö myös ämpärikaupalla salaattia, johon sekoittavat vinegrette-salaattikastiketta.
Kokonaisuuden ymmärtäminen on asian ydin,
kalorien saannin ja kulutuksen välinen suhde, o
on faktaa,
kaikki muu on sitä mitä puppua haluat vain uskoa,
ja uskotella itsellesi.
( tuttavani asui ranskassa pari vuotta, söi kuten he ja lihoi todella muodottomaksi.)
Ranskalaiset, kuten myös mm. espanjalaiset seurustelevat ruokapöydässä istuessaan.
Eivät märsyä koko aikaa vaan pienin erin, pitkin tauoin, pikkuhiljaa.
Hitaasti syöden kylläisyyden tunne tulee tehokkaammin.
Ollessamme vaimoni kanssa iltaisin steputtelemassa espanjalaisen kotikaupunkimme keskustan katuja niin ulkoilmakuppiloissa istuvat samat naamat laumoittain pari tuntia ja ties miten pitkään.
Toinen havainto. Osa jengistä aamujuoppoja. Käydessäni läheisessä kalasatamassa norkoilemassa ilmaisia sardiineja niin sataman kuppilassa on ukkoja kippaamassa naamaansa reiluja brandypaukkuja ja jotain muutakin. Lienevät tulleet juuri mereltä.
Poliisien suhtautuminen sammuneisiin. Aikojen saatossa on kohdalleni osunut kahdesti tilanne jossa ilmeisen paikallinen asukki on aamupäivällä nukahtanut hiljaisen kadun varteen. Pollariauto paikalle. Pollarit varmistavat, ettei herran koivet ole ajoradan puolella. Kerran, kalasataman lähellä pollarit ystävällisesti nostivat hepun koivet jalkakäytävälle ja jatkoivat matkaa.
Suomilainen kun vetää ruokaa niin se on rasvaista ja hiilaripitoista höttöä ja sitä pitää syödä paljon ja mahdollisimman nopeasti. Mitään vihreää siinä ei saa olla.
Suomalaiset syö ranskalaisia puolituntia päivässä kestupin kera ja lihovat:)
Suoli toimii paremmin ranskassa,luoja armahaa herkuttelioita,antaa kakan tulla ranskassa vapaasti,mutta ei suomessa??suomen hallituksen syy,leikkaa ilmaa ja ei huomaa että mitään ei tapahdu,ranskan leipää leikataan koko maailmassa ja ransakan talous ei horju??
Älä hyvä lapsi usko ihan kaikkea.
Kuka uskoo vaimon kertomuksen menneisyydestään?
Ranskassa ei syödä välipaloja.
Serge Nubret söi lähes pelkkää lihaa kaksi kertaa päivässä. Ja katsokaa missä kunnossa oli.
Pitkä siesta-aika mahdollistaa rauhallisen, kiireettömän syömisen jolloin kylläisyyden tunne ehtii tulemaan.
Meillä on lyhyen lounastauona aikana tankattava ja mahdollisesti hoidettava muitakin asioita.
Työpaikkaruokaloiden noutopöydät ovat, rasvan kertymistä ajatellen, tuhoisia.
Jo alueemme asuttamisen alkuajoista alkaen olivat vuodenaikojen voimakkaat vaihtelut ratkaisevia ravinnon varmistamiseen. Koski jo metsästys-, kalastus- ja keräilytaloutta.
Ravintoa oli varastoitava silloin kun sitä oli saatavilla. Koski myös syömistä. Herkemmin laardia varastoivat olivat todennäköisempiä hengissäselviäviä ja siten geeninsä jälkeläisilleen siirtäviä.
Vaimoni verisuonien tukokset koskivat myös maksaa josta noin 1/3 osa jäi pelistä pois.
Tutkimuksessa lääkäri määräsi rouvan lihottamaan itseään. Pituus 162cm ja kahden synnytyksen jälkeen 58 kilosta 52 kiloon hoikistunut nainen sai määräyksen painon nostamiseen.
Rouva alkoi, normaalin ruokailun lisäksi, mässyttämään viinereitä, täytekeksejä yms.
Lekuri soitteli ajoittain kysellen tilannetta. Painolukema 58kg tyydytti lekuria.
Vaimoni oli aina seurannut painoaan ja pitänyt sen kurissa. Ennen raskauksia lukema oli 47kg. Hoikka, litteävatsainen, napakkapakaroinen nainen.
Kuinka monta miestä vaimosi on tyydyttänyt?
Sääliksi käy Sinua puutteessa elänyttä!
;-)
No nytpä se selvisikin, miksi se Olkiluoto 3:n rakentaminen kesti niin kauan!