Ranskalaiset syö 2 tuntia päivässä

Anonyymi-ap

Eivätkä liho ollenkaan. Näin kerottiin uutisissa. Ihme ranskalaisia. Viiniä vaan kuplittavat.

9

1181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      He syö myös ämpärikaupalla salaattia, johon sekoittavat vinegrette-salaattikastiketta.

    • Anonyymi

      Kokonaisuuden ymmärtäminen on asian ydin,
      kalorien saannin ja kulutuksen välinen suhde, o
      on faktaa,
      kaikki muu on sitä mitä puppua haluat vain uskoa,
      ja uskotella itsellesi.

      ( tuttavani asui ranskassa pari vuotta, söi kuten he ja lihoi todella muodottomaksi.)

    • Anonyymi

      Ranskalaiset, kuten myös mm. espanjalaiset seurustelevat ruokapöydässä istuessaan.
      Eivät märsyä koko aikaa vaan pienin erin, pitkin tauoin, pikkuhiljaa.
      Hitaasti syöden kylläisyyden tunne tulee tehokkaammin.
      Ollessamme vaimoni kanssa iltaisin steputtelemassa espanjalaisen kotikaupunkimme keskustan katuja niin ulkoilmakuppiloissa istuvat samat naamat laumoittain pari tuntia ja ties miten pitkään.
      Toinen havainto. Osa jengistä aamujuoppoja. Käydessäni läheisessä kalasatamassa norkoilemassa ilmaisia sardiineja niin sataman kuppilassa on ukkoja kippaamassa naamaansa reiluja brandypaukkuja ja jotain muutakin. Lienevät tulleet juuri mereltä.
      Poliisien suhtautuminen sammuneisiin. Aikojen saatossa on kohdalleni osunut kahdesti tilanne jossa ilmeisen paikallinen asukki on aamupäivällä nukahtanut hiljaisen kadun varteen. Pollariauto paikalle. Pollarit varmistavat, ettei herran koivet ole ajoradan puolella. Kerran, kalasataman lähellä pollarit ystävällisesti nostivat hepun koivet jalkakäytävälle ja jatkoivat matkaa.

    • Anonyymi

      Suomilainen kun vetää ruokaa niin se on rasvaista ja hiilaripitoista höttöä ja sitä pitää syödä paljon ja mahdollisimman nopeasti. Mitään vihreää siinä ei saa olla.

    • Anonyymi

      Suomalaiset syö ranskalaisia puolituntia päivässä kestupin kera ja lihovat:)

    • Anonyymi00008

      Suoli toimii paremmin ranskassa,luoja armahaa herkuttelioita,antaa kakan tulla ranskassa vapaasti,mutta ei suomessa??suomen hallituksen syy,leikkaa ilmaa ja ei huomaa että mitään ei tapahdu,ranskan leipää leikataan koko maailmassa ja ransakan talous ei horju??

    • Anonyymi00009

      Älä hyvä lapsi usko ihan kaikkea.

      • Anonyymi00010

        Kuka uskoo vaimon kertomuksen menneisyydestään?


    • Anonyymi00011

      Ranskassa ei syödä välipaloja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe