Täällä takahikiällä on supermarketteja ym. kauppakeskuksia , hyllyt notkuvat mitä erilaisimmista herkuista.
Asiakkaat, ne harvat ovat mummoja ja vaareja, töissä työkykynsä menettäneinä kymmeniä vuosia.
Vieressä hampurilais ja pizzeria paikkaa, joissa nuoret vanhempiensa rikkaat pennut ahmivat pikaruokaa, eli jätelihaa hyvin maustettuina.
Tulee väkisinkin ajatus että menevätkö suurten ostosmarkettien herkut ruokajakeluihin narkomaaanien ja vässyköiden suukkiin?
Melkoista tuhlausta.Eläimet ovat koko ikänsä vankiloissa ja sitten se valmistetaan ruuaksi ja nakataankin roskiin.
Ruokaa voi valmistaa itsekin todella edullisesti, pakastimeen jääkaappiin
8
193
Vastaukset
- Anonyymi
Nou sit, ainstain?
- Anonyymi
AI VOI VAI?????? No enpäs tiennyt et ruokaa voi itsekkin valmistaa!!!!!! ja että ihan jääkaappiin ja pakasitmeen voi laittaa???? NO JOPAS!!!!!!! Ohhoh.... olipa kova uutinen!
- Anonyymi
Onko jäätävän kylmää punaista maitoa alelapuilla?
T:Safkahifistelijä - Anonyymi
Käytänkin kaasua.
- Anonyymi
Ilmankos meil ei oo koskaan ruokaa kun ei oo tuota pakasitnta ja jääkaappia... mitä ne mahtaa olla, tuottaako ne ruokaa?
Mikä on se jossa ruoka valmistetaan??? Voiko kaupasta ostaa ruokaa vai mitä ne laitokset ovat?- Anonyymi
"lmankos meil ei oo koskaan ruokaa kun ei oo tuota pakasitnta ja jääkaappia... mitä ne mahtaa olla, tuottaako ne ruokaa?
"
Kysypä vanhalta äidiltäsi kun seuraavan kerran käyt kuppaamassa hänen eläkkeensä josko hän tietäisi.
- Anonyymi
Heti alkoi tehdä mieli jättimäistä kaalilaatikkoa, mistä riittää naposteltavaa
moneksi päiväksi tai sitten sinne jääkaappiin sekä pakkaseen säilöön.
Alkaa nimittäin parvekkeella loppumaan nuo jääkaappikelit.
Olutta voi toki siellä vielä säilöä, niitä laivalta tuotuja . - Anonyymi
Ostan edullista olutta. Ja hampurilaiset eivät ole jäteruokaa eikä varsinkaan rullakebab. Mieluummin niitä syö kuin silakkaa.
tupauuno, savo.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815