Miksi Jeesus ei uinut?

Anonyymi-ap

Raamattu ei kerro Jeesuksen koskaan uineen ja voimmekin hyvällä syyllä uskoa, ettei hän koskaan uinut. Miksi?

Jos Jumala olisi tahtonut ihmisten uivan ja sukeltavan, niin hän olisi luonut meille kidukset ja evät tai vähintään linnuilla olevan kyvyn uida väsymättä ja sukeltaa kalaa. Mutta kun näin ei ole käynyt, niin tiedämme, että evoluutio on satua ja luominen totta!

7

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No kato kun Ihminen on luotu Jumalan kuvaksi!
      Kuvitteletko muka Jumalan sukeltelevan tikkana kaloja saadakseen?
      Vaikka tietysti Jumala vois niin tehdäkin,jos haluis!

    • Anonyymi

      Silmänkääntötemppu ei onnistu veden alla,mutta vetten päällä käveleminen onnistuu. Illuusio luodaan aina joukon edessä,silloin siitä tulee uskottava. Jeesus käveli vetten päällä,Kuikka Koponen meni köyttä pitkin taivaaseen ja onki kaloja lattianraosta ym ym,sitä kutsuttiin silmänkääntötempuksi.

    • Anonyymi

      Eli jos ihminen kykenee uimaan ja sukeltamaan, niin se tarkoittaa ettei luomista ole tapahtunut?

      Ihmisen sopeutuminen veteen on muuten mielenkiintoinen. Vauva osaa uida heti syntyessään ja pidättää hengitystä veden alla. Ihminen osaa hyödyntää vedestä esimerkiksi kaloja. Ja uintinopeus on yllättävän hyvä kiipeilijäksi. Ilmisen karvojen vähyys on myös etuna vedessä. Ihmiset myös selvästi hakeutuvat veden lähelle. Valtaosa maailman ihmisistä asuukin rannikolla.

      • Anonyymi

        Vauva tulee kohdusta jossa ei hengitä. Osaa siksi sukeltaa


    • Anonyymi

      Mitenkähän yleistä oli uimataito tuohon aikaan?

    • Anonyymi

      Ihminen on ikuinen planeettaolio, mikrokosmos ja universumi pienoiskoossa, jonka sielu ui ja sukeltelee taivaallisessa meressä.

      Se putkahtaa pintaan tänne aineelliseen maailmaan aina tiettyinä aikakausina. Jeesus syntyi Kalojen aikaan.

    • Anonyymi

      "Raamattu ei kerro Jeesuksen koskaan uineen ja voimmekin hyvällä syyllä uskoa, ettei hän koskaan uinut. Miksi? "

      Levitoi liian väkevästi, ei jumalakaan kaikkeen pysty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2972
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2631
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      101
      2244
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2084
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      338
      1874
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1188
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1175
    Aihe