Trumpin hallinto täysin amatöörejä täynnä?

Nyt Puolustusministeri Hegseth on levittänyt
salaisia tietoja perheenjäsenilleen hyökkäyksestä
Huthikapinallisia vastaan.Omassa signal palvelussa.Yrumpin kaudesta tulossa täysi fiasko.
Märkäkorvat ja sekava pappa johtaa maata.
Mihin kaikki viellä johtaa?
15170
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Trumppi on avoimen pilkkaamisen kohde.
Pidetään Putinin sylivauvana.

Äänestä
  • Taitaa olla herra Trump itse kannuksensa ansainnut.

    Äänestä

Trumpin hallinto koostuu pelkistä tunareista!

1Äänestä
  • Hugseth
    S-tanan tunarit!!!!1111

    Äänestä

Trump suunnittelee Usan keskuspankin
johtajalle potkuja.Trump haluaa tosissaan
sekoittaa maailmantalouden?

Äänestä
  • Trump ei itse ehkä edes ymmärrä tekemisiään, mutta tottelee kiltisti Kremlin ohjeita ja siellä saattaa olla pidemmän aikavälin suunnitelmia maailmantalouden osalle.

    Äänestä

  • Tramp ei pysty erottamaan keskuspankin johtajaa, joten se siitä.

    Äänestä

Normaalidemokratiassa ministeri toki eroaisi. Trump ilkkui aikoinaan niistä Hillaryn meileistä...hmm.

Äänestä

Tämän planeetan johtajuus muutoinkin melkoisessa kriisissä. Usko alkaa hiipua.

Ihmisten olisi hyvä lakata kiusaamasta toisiaan. Johtajat voisivat alkaa näyttämään esimerkkiä. Kuinka elää ihmisiksi.

Valitettavasti Trump, Putin ja vastaavat tekevät erilaisia pelisiirtoja, joiden seurauksia sitten jäävät tutkailemaan, että menikö putkeen. Erikoisoperaatiot jatkuvat ja kärsimys ei vähene vaan lisääntyy. Suuruuteen hurahtaneet eivät tuskasta hätkähdä.

Äänestä
  • Iran ja Putiin ovat kiinteässä yhteistyössä
    Mikä ei Trumppia näytä haittaavan lainkaaan

    Äänestä

  • Voi Perk Helgseth!

    https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012277391.html?utm_source=ampparit

    Yhdysvaltalaismedia CBS News on julkaissut ennennäkemättömiä kuvia Iranin iskujen Yhdysvaltain Lähi-idän tukikohdille aiheuttamista tuhoista. Kuvissa näkyy muun muassa tuhoutunut sotilaslentokone ja rajuja vahinkoja kärsineitä rakennuksia."

    Äänestä

Onko Kiina enää ainoa, vakaa suurvalta.

Äänestä
  • Suattaapi olla.

    Äänestä

Puoluetoverit alkavat ottaa etäisyyttä suuren neron päätöksiin.

https://www.verkkouutiset.fi/a/republikaanivaikuttajat-kehottavat-perumaan-vladimir-putinin-kutsun-usahan/#08bdfb75

"Valkoisen talon päätös kutsua Venäjän presidentti Vladimir Putin Floridassa joulukuussa järjestettävään G20-kokoukseen herättää vastustusta myös republikaanien sisällä. Politico uutisoi useamman presidentti Donald Trumpin puoluetoverin allekirjoittaneen Putinin kutsun perumista vaativan avoimen kirjeen perjantaina."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt Puolustusministeri Hegseth on levittänyt
salaisia tietoja perheenjäsenilleen hyökkäyksestä
Huthikapinallisia vastaan.Omassa signal palvelussa.Yrumpin kaudesta tulossa täysi fiasko.
Märkäkorvat ja sekava pappa johtaa maata.
Mihin kaikki viellä johtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu