Paavi on vasemmistolainen

Hän on hän avoimesti puhunut palestiinalaisten puolesta ja tuominnut Israelin. Hän ei ole tuominnut Hamas-Isisiä joka käyttää omia siviilejään ihmiskilpinä.. Paavi oli muslimien asialla ei uskovien kristittyjen.
10135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

https://www.cbc.ca/news/canada/saskatoon/church-abuse-saskatchean-1.5403117

Katolisen kirkon lapsiin, nuoriin ja naisiin kohdistuneet hirmuteot, pedofiliaa, raiskauksia ja murhia, tulisi tuomita julkisesti kaikissa medioissa, eikä estää kansalaisten niistä keskustelemista, kuten EK-Yle Teekutsuliikkeen valeuutisissaan tekee. Teimme jälleen valituksen EK-Ylen jatkuvasta, käytännössä totaalisesta sananvapauksien estämisistä valtioneuvostoon, vaan samanlaiset rosvot siellä, eivät piittaa vaikka teippi on vedetty Suomen kansan suiden eteen.

Äänestä
  • asiaa.

    Äänestä

Opposition tulee vaatia yksityistetyn, äärioikeiston pörssirikollisten Teekutsuliikkeen EK-Ylen jättibudjetin lakkauttamista, rahojen palauttamista valtiolle, aidosti puolueettoman tiedotusvälineen saamiseksi Suomeen, kohtuullisella budjetilla ja kansalaisten aidoilla sananvapauksilla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740

Hyvyys on lähtenyt kirkoista aikoja sitten, tilalla on äärioikeistolaista ahneutta, häikäilemättömyyttä, varakkaita pörssiperillisiä tekopyhäilemässä korkeakoulutuksineen kaksinaamailemassa ja tekemässä kerjuuttamis-IHMISKAUPPAA. Kirkot saisivat hävetä, on biljoonia verokeitaissa, vaan vakava köyhyysongelma Suomessa, eivätkä älyä vaatia edes ihmiskaupan lakkauttamista ja modernin Sveitsin mukaisia 2 500€/kk minimieläkkeitä Suomeen, säästöä valtion talouteen.

Äänestä

Vasemmiston korkeakoulutetut poliitikot ja pörssikeinottelijat, käyvät pappien ja piispojen kanssa toistensa luennoilla vuorotellen, ovat sitten olevinaan "avarakatseisia", kun pakottavat siinä missä äärifasistihallitus, kansamme sote- ja kerjuuttamis-ihmiskauppa jonoihin, veroparatiisi-säätiöiden, yhdistysten, kirkkojen ja järjestöjen rahastettavaksi.

Äänestä

Paavi kannatti avoimesti Hamasia, oli siis terroristi. Vatikaanin tiloissa epäillään olevan Hamasin komentokeskus.

Lähde: Sari Essayah

Äänestä

Aloittaja miksi valehtelet?
Paavi on selkeäsanaisesti tuominnut sekä hamasin iskut että Israelin valtion harjoittaman kansanmurhan, eli terrorin:

"Jokaisella on oikeus omiin mielipiteisiinsä, mutta ei omiin faktoihin"!

Äänestä
  • "Jokaisella on oikeus omiin mielipiteisiinsä, mutta meillä on oikeus omiin faktoihin"!

    Terveisin: Palestiinalaislasten teurastajat

    Äänestä

Sanoi Zyzko joka on yksi kokoomuksen kautta aikojen aktiivisimmista desinformaation levittäjistä.

Äänestä

Kauheaa. Mitäköhän paavin rullatuolin alla olikaan piilossa?

Äänestä

Uskovaisen kuuluisi puolustaa vainottuja.
Paavi (rip) on tehnyt ihan oikein.

Israelissa elää 1,5 miljoonaa muslimia. Tämä ei liity islamiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän on hän avoimesti puhunut palestiinalaisten puolesta ja tuominnut Israelin. Hän ei ole tuominnut Hamas-Isisiä joka käyttää omia siviilejään ihmiskilpinä.. Paavi oli muslimien asialla ei uskovien kristittyjen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu