Vastineeksi siitä, että yhteisövero pudotetaan 20 prosentista 17 prosenttiin.
Ovat luvanneet kompensoida veroalet mm. alv-korotuksella.
Arvonlisävero nostetaan 29 prosenttiin?
14
113
Vastaukset
- Anonyymi
Itsekö keksit, vai onko lähdettä veikkauksellesi?
- Anonyymi
Iltalehdessä oli lueteltu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iltalehdessä oli lueteltu.
"Verojen puolella pöydällä on muun muassa kiinteistöverojen nosto, mahdollisesti myös kaivosmineraaliveron nosto, ehkä jopa alv:n nostaminen."
- Anonyymi
Voisihan arvonlisäveron nostaa kerralla vaikka 100 prosenttiin niin jokainen ostaisi vain tarpeellista tavaraa. Ruoan ja muiden tuotteiden matalammat arvonlisäkannoista pitäisi päästä eroon samalla kertaa. Suomalaisilla riittää rahaa maksaa veroja kun Kela jakaa tuhansia euroja kuukadeussa jokaiselle työhaluttomalle ja vain taivas on rajana.
- Anonyymi
Voihan se olla vaikka 121 prosenttia.
- Anonyymi
Porvarituubaa suollat.
- Anonyymi
Tuohan on oikeudenmukaista, koska ei ole mikään pakko tuhlata rahaa.
- Anonyymi
Alv pitäisi nostaa 45 prosenttiin. Suomi-apina ostaa tuotteita ja palveluita vanhaan malliin. EI ole vaikutusta kulutukseen.
- Anonyymi
Oletko kännissä?
- Anonyymi
Kossupullon % eli 38 on hyvä. Samalla pois kossulta muut verot. hik.
- Anonyymi
Purra: verojen lasku varakkaille kustannukset pienituloisille.
Näin sitä suojatyöpaikkaa tienataan vai luuleeko joku niitä köyhiltä saa. - Anonyymi
Nostakaa se 60%, senkin hallituksen laskutaidottomat Toopet!
- Anonyymi
ALV pitää nostaa miljooniin prosentteihin. Tuossa ei ole mitään ongelmaa kenellekkään. Jos omat rahat ei riitä elämiseen kela korvaa kun todistaa vaan tuon ettei rahat riitä. Nuo joilla raha riittää maksavat tietysti itse.
Miksi hallitus näpertelee näillä asioilla.- Anonyymi
Alykkyysosamäärä voisi olla hyvä veroprosentti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3612853Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201559Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481380Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan151088Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa571007Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta28978En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm82943- 80918
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149908Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205849