Kun joka tuutista, kaikissa uutisissa demonisoidaan tietyt tahot kuten Perussuomalaiset ja Donald Trump osa helposti ohjattavista ihmisistä menee lankaan ja uskoo.
Yle käyttää tipautettua tietoa kuten Hitler
Anonyymi-ap
9126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ylen käyttämä tipauteltu tieto on suistanut persut jo kolmissa viimeksi käydyissä vaaleissa rökäletappioon.
Yle on lopetettava!
Rehellistä olis ollu kertoa Hallituksen päätöksistä.
Perussuomalaiset ja
Donald Trump
tuovat maailmaan
rauhan.
🫠🤌🏻💗
Voivoi reppana, se että kerrotaan asiallisesti tosiasioita on juuri sitä mitä uutisten pitääkin tehdä. Jos ne tosiasiat ovat ikäviä jollekin taholle, kuten Trumpille tai persuille, niin se ei ole uutisten vika vaan Trumpin ja persujen ihan ikioma vika.
Voisihan sitä esimerkiksi opetella käyttäytymään asiallisesti, eikä kuten kiukutteleva keskenkasvuinen kakara.
Tosiasiat unohtuu kertoa, se on valitettavaa.
Suomalaiset on pääsääntöisesti helposti suggeroitavaa kansaa. Kuten vihervasemmistosta näkee, siellä on jatkuvasti sellainen samanmielisyystranssi päällä, eikä juuri kukaan enää ajattele omin aivoin ja objektiivisesti. Näkee siinäkin, kun jossain mainitaan Trump, persut, äärioikeisto yms., niin heti on vihervassareita parveilemassa toinen käsi housuissa.
Entä jos sinä persuressukka menisit töihin?
Kyllä. Nielevät koukun kupuineen vapoineen🙈
Sinusta vain tuntuu siltä.