Merkillinen juttu on kuitenkin se että näyttää kaikki tahot "uumoilevan" että ollaan jonkin suuren murroksen ja muutoksen kynnyksellä ja aavistuksen ja tulkinnan tukena ovat vuosikymmenien, ja jopa vuosisataiset jopa tuhannet (Raamattu) ennustukset ja ne osuvat vuoden loppuun. 28. tammik. 2025Tuomiopäivän kellon viisarit osoittavat nyt ihmiskunnan olevan lähempänä turmiotaan kuin koskaan aiemmin. (15 eri alojen nobelistia päivittävät aikaa). Viisarit näyttävät nyt 89 sekuntia ennen "keskiyötä". Ilmaisua käytetään maailmanlopun hetkestä
Myös maailman talouden ja poliittisen instanssien päämääränä on Uusi Maailman Järjestys vuoteen 2030 mennessä, muslimit odottavat Mahtiaan pian ilmestyväksi, uushenkisillä on hyvinkin kiikarissa maailman ja ihmiskunnan pian tapatuvat ja tieteen asiatuntijat ovat mieltä ettei maapallo ja ilmasto kestä tätä menoa ja myös kolmannes maailman sodan ja atomisodan uhkakaan ei ole poissuljettu valtaa pitävien mielestä. Kristityt odotamme pian tämän aikakauden loppua ja Messiaan ja antikristuksen tuloa. Osa kristityistä johon itse lukeudun pitää nykyisen Israelin valtion syntymistä v. 1948 viimeisen sukupolven merkkinä ja Raamatun mukaan ihmissukupolvi on nykyään 70-80 vuotta, mutta vedenpaisumuksen jälkeen ihmisen maksimi-iäksi annettiin 120 vuotta. Viimeisen sukupolven voisi alkaa laskemaan jopa v. 1967 jolloin Itä-Jerusalem ja raamatulliset tärkeät paikat mm. Öljymäki palautui Israelille kuuden päivän sodassa. Raamatussa kun sanotaan että viimeisen sukupolven alkavan kun Jerusalem ei ole enää pakanain (eijuutalaisten) tallattamana. Jos sitten viimeisen sukupolven aika olisi alkanut jo vuodesta 1948 täyttyisi 80 vuotta Israelin itsenäisyyspäivänä v. 2028 14.5. Aika tarkasti edesmenneet ovat tienneet meidän ajan; Uutisen mukaan 900 vuotta vanhan kirjan mukaan tuomiopäivä voi olla pian käsillä, sillä kirja ennustaa Franciscuksen olevan katolisen kirkon viimeinen johtaja ja hänen valintansa paaviksi edeltävän tulevaa maailmanloppua.
Vatikaanin salaisessa arkistossa oleva kirja väittää tuomiopäivän tulevan vuonna 2027. Miksipä ei tämä vuosiluku voisi olla jolloin Jeesus palaa!. Hyvä on ollut ennustelija ainakin arvailemaan!
Irlantilaisen arkkipiispan Pyhän Malakiaan ansioksi luetun ”Paavien profetian” mukaan Jeesus palaa tuolloin maan päälle päättääkseen, kuka pelastuu ja kenet tuomitaan, ja tämä tapahtuisi vuonna 2027. On myös ennusteluja että edesmennyt paavi olisi viimeinen paavi.
Jumala tietää ajat mutta merkillistä aikaa tässä elellään.
Jotain odotetaan tapahtuvaksi
14
148
Vastaukset
- Anonyymi
Niin aina ja kaikki.
- Anonyymi
Kolmas maailman sota on varmasti tulossa, sitä odotellessa
- Anonyymi
kääk et ole lukenut aku ankkaa siellä sanotaan selvästi mikä tulee !!!
- Anonyymi
Otan nuo ennustukset tosissaan vasta, kun kristittyjen enemmistö lupaa hylätä Jumala-uskomuksensa huuhaana, kun yksi maailmanlopun ennustus menee taas kerran pieleen.
Parempi maailmanlopun ennustus olisi joskus vuosien 2 500 000 000 ja 5 000 000 000 välillä, jolloin Andromedan galaksi törmää Linnunrataan.- Anonyymi
Luuletko, että kristityt oppisivat. Jeesuksen paluu on tarinan alusta asti ollut aina vaan yhtä lähellä kuin aasin porkkana. Mutta aasit ei tajua. Jeesuksen olisi lupauksensa mukaan pitänyt palata aikalaistensa vielä eläessä. Ei palannut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luuletko, että kristityt oppisivat. Jeesuksen paluu on tarinan alusta asti ollut aina vaan yhtä lähellä kuin aasin porkkana. Mutta aasit ei tajua. Jeesuksen olisi lupauksensa mukaan pitänyt palata aikalaistensa vielä eläessä. Ei palannut.
Puhut Raamatun sanaa vastaa... Lue Paavalin kirjeet, niin ei tarvitse horista tyhjää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhut Raamatun sanaa vastaa... Lue Paavalin kirjeet, niin ei tarvitse horista tyhjää
Paavali oli vain pakinoitsija. Kirjoitteli huuhaata huvikseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhut Raamatun sanaa vastaa... Lue Paavalin kirjeet, niin ei tarvitse horista tyhjää
Luettu on. Oletko itse lukenut niitä ajatuksella, vai jonain palvontasuoritteena? Katsos, tällaista se on Paavalikin horissut:
15 Ilmoitamme teille, mitä H̲e̲r̲r̲a̲ o̲n̲ s̲a̲n̲o̲n̲u̲t̲: M̲e̲ elossa olevat, jotka saamm̲e̲ jäädä tänne siihen asti kun Herra tulee, emme ehdi poisnukkuneiden edelle.
16 Itse Herra laskeutuu taivaasta ylienkelin käskyhuudon kuuluessa ja Jumalan pasuunan kaikuessa, ja ensin nousevat ylös ne, jotka ovat kuolleet Kristukseen uskovina.
17 M̲e̲i̲d̲ä̲t̲, jotka olemm̲e̲ vielä elossa ja täällä jäljellä, temmataan sitten yhdessä heidän kanssaan pilvissä yläilmoihin Herraa vastaan. Näin saamm̲e̲ olla aina Herran kanssa.
51 Nyt ilmoitan teille salaisuuden: M̲e̲ emm̲e̲ kaikki kuole, mutta kaikki m̲e̲ muutumm̲e̲,
52 yhtäkkiä, silmänräpäyksessä, viimeisen pasuunan soidessa. Pasuuna soi, ja kuolleet herätetään katoamattomina ja m̲e̲ muut muutumm̲e̲.
- Anonyymi
Olen aina ihmetellyt näitä maailmanlopun odottajia. Nämä siis kiimassa toivovat ihmiskunnan tuhoa ja pyrkivät siihen. En keksi mitään tarkempaa kuvausta kuin kuolemankultti kuvaamaan tuota porukkaa.
Kumpa osaisin esittää heille näin ulkopuolisen silmin, kuinka kuvottavalta heidän ajatuksen juoksu vaikuttaa.
Jos joku mokomista lukee tätä, niin kuvitelkaa asia ottamalla pois uskomuksestanne se taivaspaikka ja Jeesuksen paluu. On ainostaan tuho, ei muuta.
Asian mikä myös hämmentää näissä on se, kuinka usein he ovat valmiina olemaan väärässä. Noita aikajanoja tuomiopäivään menee umpeen lähes päivittäin, jotka pitivät olla 100% Raamatullisen Jumalan sanoilla höystettynä varmoja. Miten ihmeessä kukaan edes voi olla niin epärehellinen itselleen, ettei välitä siitä, että varmat päivät eivät toteutuneetkaan jo tuhannen kerran?
Ilmapiirissä on todellakin kolmannen maailmansodan merkkejä. Vallassa on liian monta tylsistynyttä suuruudenhullua vanhusta. Vaikka ensimmäistä ja toista maailmansotaa on romantisoitu, niin se oli karmeaa aikaa elää. Tuolloinkin on myös ollut teitä maailmanlopun huuhareita, jotka joutuivat pettymään kun se sota ei ollutkaan sitä fantasiaa jota kuvittelivat. Ei Jeesus tullutkaan taivaallisen sotakalustonsa kanssa maahan ja tempaissut turvaan, vaikka itse Juamala oli niin kertonut henkilökohtaisesti joillekin.- Anonyymi
Raamatun ennusteista on toteutunut yli 700
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamatun ennusteista on toteutunut yli 700
Kuvitelmissas on toteutunut.
- Anonyymi
Jotain saattaa tapahtua tulevaisuudessa. Esimerkiksi Putin kuolee.
- Anonyymi
Trumppi on viemässä USA:a Kulta-aikaan. Omaisuus on jo hävitetty. Onkohan ihan ymmärtänyt mitä Kulta-aika tarkoittaa? Trumpin tietoisuus hakee uusia uomiaan, siksi pyörii kuin tuuliviiri.
"Maailmankaikkeutta hallitsevat energeettiset voimat, jotka muuttuvat sykleissä
"Maailman pylväs" on juurikin tässä ajassa siirtymässä galaximme keskipisteeseen, joka tapahtuu 25 950 vuoden välein. Tuo siirtymä aika alkoi siis v. 2012 ja tulee olemaan valmiina paikallaan vuonna 2032. Elämme todellakin suurta H-hetkeä, jota suurin osa meistä saa kokea. Kyse ei ole sen kummemmasta asiasta, kuin tietoisuuden siirtymisestä eri tasolle.
Mitä kaikkea se tarkoittaa?
Kukaan ei osaa vastata kysymykseen tarkasti. Ihmiskunnan aikaperiodilla viimeisin siis tapahtui n. 26 000 vuotta sitten, eikä kukaan juurikaan tätä muista. Suuria muutoksia on joka tapauksessa luvassa. Muutokset tapahtuvat kaikkialla ja kaikille, halusitte sitä tai ette. Se on väistämätöntä. On paljon oletuksia siitä, että maapallon navat vaihtaisivat paikkaa, joka aiheuttaisi suuria mullistuksia ekosysteemissämme. Maya kalenterin mukaan suurten pyramidien energiajärjestelmät aktivoituisivat, mitä ikinä se tarkoittaisikaan. Keväällä 2023 koittaa maya astrologian mukaan neptuniaaninen aikakausi, joka tarkoittaa alitajunnan aikaa. Edustaahan planeetta Neptunus alitajuntaa.
Tapahtumat, joita ihmiskunta tulee kohtaamaan ovat ainoastaan ja vain tietoisuuden kohoamista. Ihmiskunta siirtyy siis "toiselle" tasolle. Monet puhuvat kultaisesta aikakaudesta tai kulta-ajasta. Ihmiskunta on ollut vuosituhansia kiinni fyysisissä asioissa. Turvaa on haettu materiasta sekä erilaisista "viihdykkeistä". Kun puhutaan tietoisuuden tason nousemisesta, niin fyysisen tason merkitys vähenee ja sielun tason tieto nousee pintaan. Fyysiset asiat menettävät lopulta merkityksen. Aikakaudessa onkin oman voiman merkitys tärkeintä. Emme kykene luottamaan enää yhteenkään ulkopuoliseen asiaan, vaan sisäiseen viisauteen, siihen valoon, joka loistaa meidän kaikkien sisimmässä. Tällä sisimmäisellä valolla on paljon suurempi merkitys kuin yhdelläkään fyysisen tason materialla."- Anonyymi
Oli siis täältä.
https://www.astro.fi/blog/21439/maailmankaikkeutta-hallitsevat-energeettiset-voimat-muuttuvat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 732785
- 632684
- 681792
- 241637
- 201560
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä101515- 151402
- 481257
- 381243
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91219