Sisua enemmän kuin mitään muuta

Anonyymi-ap

Näin voi todeta VM Riikka Purrasta, joka näyttää nykyään siltä kuin olisi tukehtumassa raivoonsa. Silmäpussitkin alkavat olla sitä luokkaa ettei niitä millään ” meikkitaiteilijoiden tempuillakaan” peitetä.
Riikka Purra lupasi paljon ennen vaaleja, ihan liian paljon ja nyt kun mikään lupauksista ei tule täytettyä, se on Purran tyyppiselle henkilölle kova kolaus itsetunnolle. Hän ei ole sitä ihmistyyppiä, joka kykenee tarkastelemaan omien toimiensa vaikutuksia , varsinkin niitä negatiivisia.
Riikka Purralle on tärkeää miellyttää kokoomusta , EK: ta sekä varakasta väestöä. Hän on selvästi kookoomuslainen. Persu on vain vihatessaan maahanmuuttajia.

3

388

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun toimittaja kyseli kansanedustajien palkkojen alennuksista, Purralta paloi pinna. Läimäsi oven toimittajan nenän edessä kiinni.
      Purra ei koskaan siedä kritiikkiä , ei minkäänlaista.

    • Anonyymi

      Purra on kuin uhmaikäinen taapero. Itku- potku raivarit vain puuttuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      974
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      530
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      503
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      493
    Aihe