Ensi vuonna jo 98-120 tuhatta tienaavien joukossa jää käteen tuhansia euroja enemmän. Näitä ihmisiä on valtavasti eli 130 000 suomessa jotka menee tuohon mukavaa tulohaarukkaan.
Tuon tulotason saavuttamiseksi on vaadittu vuosikausien työntekoa ja älykkyyttä. Tällä hetkellä tuosta palkasta omaan käteen voi jäädä jopa alle puolet kun sosialisteille menee loput tukiin ja vellomiseen kotona. On upeaa että hieman enempi ensi vuonna saa itselle eikä ihan niin paljon mene SDP-vasemmisto-viher sakille kotona makoilemiseen.
Eihän tuo vieläkään hyvä ole että hyvätuloinen maksaa hirveän määrän veroja. Pitäisi olla tasavero kaikille jotta tasa-arvo toteutuisi.
Laskin että noin 3000e itse saan enempi ensi vuonna käteen. Ehkä yllätän vaimon kivalla laukulla tai vien hotelliin ja upeaan ravintolaan samppanjoineen? 3000e tekee itseasiassa nuo kummatkin asiat. Tärkeintä että laittaa rahan kiertoon.
Oletko jo päättänyt mitä teet ensi vuonna säästyvillä tonneilla?
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä saan jotakuinkin 2300e lisää hanskaan ensi vuonna. Vien lapset reisuun sillä disneylandiin viikonlopuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as643202Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna242978- 512872
- 562678
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582568Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482540On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532311Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782198- 692088
- 452082