Putinin kenraali kuoli autopommi-iskussa
Korkea-arvoinen venäläiskenraali on kuollut pommi-iskussa Moskovan lähellä, Venäjän tutkintakomitea vahvistaa.
Venäläismediat kertoivat aiemmin kenraalimajuri Jaroslav Moskalikin kuolleen, kun hänen autonsa räjähti Balašihan kaupungissa perjantaiaamuna. Asiasta kertoo myös uutistoimisto Reuters.
Venäjän tutkintakomitea vahvisti tapahtuneen perjantaina päivällä. Sen mukaan epäilty murha toteutettiin itse tehdyllä sirpaleilla täytetyllä räjähteellä.
Sosiaalisessa mediassa on jaettu räjähdyspaikalta runsaasti videomateriaalia.
Venäläismedioiden mukaan kenraali Moskalik teki pitkän uran Venäjän asevoimien pääesikunnassa. Hänen kerrotaan olleen osana Venäjän valtuuskuntaa niin sanotun Normandian formaatin neuvotteluissa tulitauon solmimiseksi Itä-Ukrainan Donbasiin vuonna 2015.
Venäjä syyttää Ukrainaa Putinin kenraalin kuolemasta
Anonyymi-ap
3
110
Vastaukset
- Anonyymi
Turha tuosta nyt on kitistä tämä on vasta alkua.
- Anonyymi
Kapina kytee Venäjällä.
- Anonyymi
Nämä on aina hyviä uutisia. Moskovassakin saavat nauttia "erikoisoperaation" ihanuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001740Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611414Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?801397Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873