Mutta hyvin unohtavat, että venäjä on fasistinen diktatuuri, jota voi hyvin verrata natsismiin.
Vanjan diggareita ei ole älyllä siunattu.
Vanjan diggareita ei ole älyllä siunattu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Vasemmistolaisia maanpettureita riittää.
Idiootteja piisaa.
Natsit hyytyy JÄLLEEN. ÄitiVenäjän aroille, se nyt vaan on totuus. Venäjän tiedustelu toimii hienosti, koska Ukrainan KANSASTA yli 80% on Venäjämielisiä . Eu-natsien lahjoittama sotakalusto on yleenä tuhottu ennen kuin sitä on saatu kuljetuslaveteilta alas, brittisotilaita kuljettanut juna tuhottiin puolimatkassa. Nämä on asioita joista yle ei hiiskahda. Mutta nämä tosiasiat ratkaisevat Venäjän voiton. Halukkaat maat tulevat saamaan nyt kyllä ansionsa mukaan( sotakorvausten maksu). Eikä unohdeta sitä eu:n ryöstämää 350 miljardia, siihen korot, ei tule olemaan helppoa.
Natsit katos jo kauan sitten, punikki.
Lue vaan lisää ryzzän valepropagandaa.
Onneksi kuolet pian.
Sulla ei tunnu olevan helppoa, sillä vaikutat mielisairaalta, niin sekaista on juttusi.
Nyt sattui vanjan diggariin.
stingray vastasi itte 🤣🤣🤣
N. Azit eivät kadonneet minnekään, vaan kutsuvat itseään nyt Z. Ionisteiksi, itse asiassa ovat kutsuneet jo 1800-luvun lopusta lähtien, tuolloin he pitivät ensimmäisen Z. Ionistien C. Ongressinsa, jossa poliittinen Z. Ionismi tuli tietoiseksi itsestään.
Nyt 125 vuotta myöhemmin, he hallitsevat suvereenisti sekä Länttä, että Itää.
Venäjän Bolsevikkikommarit ja Saksan N. Azit olivat Z. Ionisteja.
Asia mene noin. Turpaanhan aina saattaa tulee, jos rupeaa verta nenästään kaivamaan.
Miksi ryzzä haluaa aina sotia.
miksi usa haluaa aina sotia
Ei se sodi nytkään.
Jemeniä pommittelee ja tukee Navetanhajun teurastusta Gazassa, jaa niinku ettei sodi?
Miksi ryzzä haluaa aina sotia.
Kateus se on jos muilla menee paremmin kuin Venäjällä se pitää kostaa hyökätä ja tappaa-
ainoa tapa näyttää maailmalle olemme mekin sentään jotain-👎😢
Katso Video alkaen 10...>
https://www.youtube.com/watch?v=AwaqSeZTcYI&ab_channel=UkraineMatters
Koska Jemenin kapinalliset hyökkää jenkki laivoja vastaan.
USA on maailma sotaherkin valtio. 100% faktaa.
Siinä heitä auttaa maksavien renkien sakki nimeltä Nato. Tälläkin vuosisadalla yli 20 vuotta rikollisia hyökkäyssotia ansiolistalla.
NATOn naapurina on vaarallista olla.
Todella epätoivoista yrittää selittää pois Ukrainan tunnettua äärioikeistouusnatsi-ilmiötä 😂 Muistissa on myös se hetki, kun Ukrainan äärioikeistofanatismi tuli julkisuuteen, niin housuihinsa paskantaneet ukrainaa glorifioivat tomppeIit alkoi välittömästi julistaa Venäjää ja Putinia natsiksi, ihan kuin se jotenkin häivyttäisi Ukrainan uusnatsismin. Olihan se teikäläisille nolo hetki, mutta sitä se äärioikeistoukrojen fanittaminen on edelleenkin. Noh, heitäpä nyt joku putinvenäjänatsivitsi, ettet ihan itkuun purskahda.
Oletko suomenryzzä vai vaan tavallinen suomipunikki maanpetturi. Ukrainaa ei johda natsit, eikä siellä ole natseja sen enempää kuin venäjälläkään.
Mutta muutoin venäjä on fasistinen maa jota johtaa diktaattori.
Muuta sinne nopeasti.
Jotain uusnatseja ei ole kuin kourallinen Ukrainassa, ja niitä löytyy venäjältäkin, siitä tuli joskus jopa ohjelma telkussa.
Putinin oli pakko keksiä tekosyitä hyökkäykselleen, ja keksi natsit.
Tyhmä mikä tyhmä. Kirjoituksesi on kännisen molotusta, toivon ,että näin, mielisairaus on kyllä mahdollinen. Voimia.
Natsina sinua vain harmittaa olla häviäjän puolella, mutta minkäs tilanteellesi voit, se on natsien kohtalo lopulta aina.
Muuta ihmeessä venäjälle. Natseja näkee vain te äärivasurit, jotka olette kaikki luusereita.
Sun punikin äly ei riitä parempaan vastaukseen.
Ootko muuttofirmassa apupoikana?
Tutkippa vanja, että paljonko natseja on venäjällä.
Miksi Ukrainan armeijassa on kokonaisia joukko-osastoja, jotka kantavat natsitunnuksia?
Esim. Azov-pataljoona, joka oli natsimielisyytensä vuoksi USAn pakotelistoilla aina viime vuoteen saakka kunnes höperö-Biden armahti heitä ja ryhtyi aseistamaan heitä.
Toinen merkittävä ryhmä on SS Galitsia, joka kantaa esikuvansa natsi-Saksan aikaisen SS Galitsian tunnuksia ”kunnialla”. Sitten on lisäksi lukuisia pienempiä joukkioita esim. Kraken, Da Vincin sudet….
Suhteessa väestöön natseja on enemmän Suomessa ja Ukrainassa kuin Venäjällä.
Suomalaiset Natokuppaiset koettavat oikeuttaa Ukrainan natsit syyttelemällä Venäjää.
Venäjällä on 9.5. Voiton päivä natseista saadun voiton kunniaksi.
Se harmittaa kovasti natokuppaisia.
Aloittaja on Niuvanniemen asukki. Leikkii kännykällään.
Tunnet hepun, olet itsekin siellä.
Igor hiljaa.
nasahti naulankantaan 😂
Suomen hallinto ja viranomaiset muodostavat aivan täyden nazi-organisaation, joka pyyhkii lailla takapuoltaan, ja rakentaa ääri-oikeistolaista yhteiskuntaa.
Valitettavasti olet täydellisen oikeassa . Natsit nuo kansallis-sosialistit on nykyisin lännen demokraatteja homottavia lipilaareja.
Aloittajaa pännii suunnattomasti ja vtuttaa kuin pientä oravaa, kun Ukraina häviää sodan, menettää Krimin ja itäUkrainan alueet sekä Ukrainalaiset vetävät lopuksi natsiZelenskin hirteen sotasyyllisenä.
Avaaja sanoo vaan totuuden ihannemaastasi....hohohohooh.
Oletko ryzzä vai punikki?
Lukee äärioikeiston propaganda tekstejä siihen mahdutettu na z eja että jokainen osallistuja on.
Kuka näitä propaganda kirjoituksia oikeasti uskoo ei itse kirjoittajakaan.
Venäjällä itsellään euroopan suurin uusnatsi populaatio. Eikä tämä edes keksittyä vaan itse venäläisen tutkimuslaitoksen toteamus. Löytyy googlaamaalla, joka todisteita kaipaa.
Juuri niin.
Tää tieto ei sovi ryzzän faneille.
Voislav Torden, yksi Putinin lemmikki, sai juuri elinkautisen Suomessa natsismistaan Ukrainassa!
Ei se suomessa mitään oo tehny.
Voislav Torden tullaan vapauttamaan ja Suomi maksaa mojovia korvauksia syyttömän tuomitsemisesta.
Ukronatsien esittämien syytösten pohjalta ilman todistusaineistoa ei demokratiassa pitäisi voida heittää tyrmään kerään.
Suomi ryssii jälleen asiansa.
Ikävä fakta.
Onkos brysselin eu- natsilauma pienempi vai isompi populaatio kuin Venäjällä oleva ???
Ei taida löytyä eu-natseja googlaamalla, eihän hitlerinkään toimia kukaan kyseenalaistanut. Kaikki oli niin hiljaa ja hyvää🤩🤩🤩🤩🤩🤩
Putin on naZi.
Venäjän turvallisuusneuvoston varapuheenjohtajana toimiva huippujohdon virkamies käsitteli natsi-ideologian uhkaa tiistaina Moskovassa pitämässään luennossa, jossa hän esitteli Moskovan ulkopoliittiset prioriteetit. Dmitru Medvedecv luonnehti Kiovan uusnatsihallinnon tuhoamista Ukrainan konfliktin välttämättömäksi tulokseksi ennen kuin vaati laajempia useita valtioita koskevia päättäväisiä toimia.
”Kaikki toimenpiteet on toteutettava sen varmistamiseksi, ettei tällaisia järjestelmiä koskaan synny missään muussa maassa. Hinta on liian korkea”, Medvedev korosti. ”Todellinen natsismin riisuminen on tarpeen. Natsismi on kitkettävä pois paitsi Ukrainasta, myös koko Euroopasta.”
Niin totta, ei riitä että pelkästään Ukraina puhdistetaan.
Natseista oli uutisiakin 2014- luvulla.
Tottahan ne silloin on, jos totena meille uutisoitu!!
USA asetti pakotteita Ukrainan natsimielisille. Esim. Azov-pataljoona oli USAn terroristilistalla aina viime vuoteen saakka kunnes vanhuuden höperö Biden poistatti ne listalta. Näin ukrainalaisista natseista tehdään salonkikelpoisia.
Venäjä on aikaisemmin myös väittänyt että suomessa ollaan natsimielisiä ja että täällä on natsihallinto. Jokainen suomessa asuva tietää kyllä miten noloa valhetta Venäjä suoltaa.
Venäjän tarttis jo keksiä jotain uutta tuon natsisanan tilalle...on aikas kulunut kortti jo.
Niiden pitäis muuttaa venäjälle.
Mikähän hätä tälle aloittajalle tuli taas puolustella ukrainan raiskareita?
R. Yssittelijät ovat jälkeenjääneitä vajakkeja, joiden verbaalinen ulosanti rajoittuu kolmen sanan lauseisiin.
Teikäläisten järjenjuoksua ei taas voi edes mitata millään kun sitä ei ole.
Olette vain palstojen sarjapaskojia joille faktoilla ei ole mitään merkitystä.
Tämän ketjun aloittajalla on pallo hukassa, niin kuin näyttäisi olevan monella suomimedian kuplassa elävillä?:
Yhdysvaltain ulkoministeriön entinen virkamies ja USAID:n vyyhdin avannut Yhdysvaltain ulkoministeriössä työskennellyt Mike Benz kommentoi Ukrainan vuoden 2014-2017 välisiä tapahtumia:
"Ukrainan Azovilaiset oli puolisotilaallinen ääriliike , jolta kiellettiin hallituksen tuki, vuonna 2014, kun demokraatit sanoivat heidän olevan natseja.
"Mutta nyt heitä sponsataan ja he saavat taputuksia kongressissa, koska huomattiin että nyt he ovat geopoliittisesti hyödyllisiä USA:lle"
https://youtu.be/Z_3l4JisSxQ?t=3522
Kuka on Mike Penz?
Mike Penz on Yhdysvaltain Ulkoministeriön entinen virkamies.
Mike Penz ja Yhdysvaltain ulkoministeri Marco Rubio keskustelivat sensuurin ja byrokratian purkamisesta pari viikkoa viikkoa sitten Yhdysvalloissa:
https://youtu.be/DB4Tp8aVlgo