Kenen tehtävä on paljastaa SRK:ssa synnit ?

Anonyymi-ap

"Profeettasi ovat sinulle nähneet petollisia, äiteliä näkyjä. Eivät he ole paljastaneet sinun syntiäsi, niin että olisivat kääntäneet sinun kohtalosi, vaan ovat nähneet sinulle petollisia, eksyttäväisiä ennustuksia."

13

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hankkikaa elämä.

    • Anonyymi

      Pyhän Hengen vaikuuts tuilsi olla seurakunnissa Jumalanpalveluksissa ja sen äänitteissä ja se on harvoissa paikoissa toimimassa.
      Tässä äänitteessä se vaikuttaa ja tekee Jumalan tekoja kuulijoiden keskkuudessa. https://www.youtube.com/watch?v=phcLk-sAVlg

      • Anonyymi

        Pentti se siinä vappusimassa toikkaroi.
        Sekoilua, voidaan lyhykäisyydessään todeta. 2 sekunttia riitti tuota kuraa.


    • Anonyymi

      Gal 4:24:

      "Tämä on kuvannollista puhetta; nämä naiset ovat kaksi liittoa: toinen on Siinain vuorelta, joka synnyttää orjuuteen, ja se on Haagar;"

      Jokaisen on uskottava siihen toiseen naiseen joka vaikuttaa totuuden valona (adventtitotuus) jopa kuolemansa jälkeen.

      • Anonyymi

        Tekikö Jumala Ellen Whiten kanssa sapattiliiton ?


    • Anonyymi

      Jumala:
      "He kantavat tuhoa ja synnyttävät turmiota, ja heidän kohtunsa valmistaa petosta.
      Vihamies teeskentelee huulillaan, mutta hautoo petosta sydämessänsä."

      Adventismi on petollinen vihauskonto.
      Haluaa rahasi ja sielusi.

      • Anonyymi

        Noo sinun uskonto taitaa olla hyvinkin rakkaudellinen ?


      • Anonyymi

        SDA on murhamiesten koti samoin kuin Katolinen kirkko pitää saatanaa , joka onkin viisaampi kuin Daniel ja sai aikaan että noin 50 miljoonaa uskovaa Keski-ajalla surmataan!! Joiden sielut huutavat, milloin kostat meidän veremme!! Trinity kasteella on surmattu n. 20 miljoonaa kastettua.


    • Anonyymi

      Raamattu on tuhat vuotta kyhätty kirjoitelma. Tai oikeammin jatkokertomus, johon on sopimusten mukaan lisätty sopivaa tai jätetty pois sopimatonta.
      Tällaista kirjaa ei voisi millään ilveellä syntyä nykyaikana.

    • Anonyymi

      Pastori Pekka tähti otti vaimon, kun oma vaimo lähti loikkimaan kurnuttaen mennessään. Raamattuhan sanoo: Älä himoitse toisten vaimoa!! No vaimon oma mies jahtasi vapaata neitsyttä, jonka perusteella Tuom 8: 30 Gideonia ei ereotettu vaikka hänellä oli 10 vaimoa. Mutta koskaPekalle piti saada vaimo, ja vaimo ryhtyi nyt uskollinen olemaan Pekalle, vaikka vaimo on sidottu mieheensä niin kauan kuin elää!! Nyt miehensä odottaa pastori Pekka Tähden kuolemaa, että saisi vaimonsa takaisin. Tämä Ari niminen mies, otti toiselta sapattia pyhittävältä miehen ja ryostivät tältä yrityksen, kun tämä mies meni jatkoopintoihin. Miehen, jonka tunnen , oli raskaana omasta miehestään, niin Ari yllytti vaimoa tappamaan lapsen kohtuun. ja heittämään sen tuleen Keskus-sairaalassa. Nyt tämä perkeleeksi muuttunut Ari pitää suojapaikkanaan pedon selässä olevaa SDA ta, jota Johannes suuresti ihmetteli.

      • Anonyymi

        Jätä heidät Jumalan käteen Tuomio on Jumalan ei meidän.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      310
      3069
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      63
      2370
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      126
      2072
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      350
      2051
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1743
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1409
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1357
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      1303
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      81
      1268
    Aihe