Onko täällä muita jotka ovat sairastuneet pehmytkudos sarkoomaan? Minulla on ollut sellainen pian pari vuotta vatsaontelon takana pehmytkudos alueella. Se on tällä hetkellä tulitikku askin kokoinen. Siitä ei ole ollut muuta vaivaa mutta se on sulkenut toisen virtsaputken eli nyt minulla on avanne ja kannan virtsapussia reiden sisäpuolella. Tätä syöpää tulee ilmi noin 200kpl vuosittain. Sen ei pitäisi lähettää muualle etäispesäkkeitä paitsi keuhkoihin,ainakin lääkärin mukaan. Minun syöpäni on pienentynyt kolmasosalla hoitojen ansiosta. Mutta ei se paljon lohduta. Syöpä mikä syöpä. Jos jollain on samanlainen niin kirjoittelisitko tänne.
Pehmytkudos sarkooma
0
70
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1446744
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505776- 1194939
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.444537Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?533925- 623091
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522986Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242492- 422300
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152217