Sampo tahallaan toistuvasti taklata minua ruoka jonossa.

Anonyymi-ap

Sampo tällä Krevinkoti tahallaan taklata minua ruoka juonossa ja ne hoitajat sano että ei saa laitta nettiin Krevinkoti sana tai nimiä.

Mutta mina laittan ne joka tapauksessa sen takia kun.

1 Sampo on niin röyhkeä että hän sanoi että ei hän minä edes koskenut sinun niin sen takia kun sampo on noin röyhkeä niin laittan hänen nimi sihen nettiin.

2 hoitajat ei tee mitän asialle ainoastan sanovat kiltisti Sampolle että:

Voisitko olla kiltti ja jättä muille tila.

3 hoitaja on sittä mielttä että se on minun vika kun Sampo minua taklata eli hoitajat sanovat minulle vihaisena että:

Nyt Thomas menet huoneeni rauhoittumaan.

4 hoitajat rankaisevat minua kun se on sampo joka pitä rankaista kun hänelle on sanottu yli 10 kerta.

5 minä en ikinä saa oikeutta.

Minä ainakin sihen asti laitta nimiä nettiin kunnes toi Sampo lopetta toi taklaus vaikka ne hoitajat sanovat mitä tahansa minulle niin ei minä sittä välitä ei hoitajat välitä vaikka Sampo minua taklata.

Sampo varasta toisten huoneista tupakka hoitajat ei te asialle mitän ja hoitajat ei anna asukkaille omat avaimet huoneisiin että ovet vois pitä lukossa.

2

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18926075/sampo-tahallaan-toistuvasti-taklata-minua-ruoka-jonossa-

      Ongelmia Krevinkodissa – jatkuvaa taklaamista ja välinpitämättömyyttä

      Haluan kertoa tilanteesta, joka toistuu jatkuvasti Krevinkodissa. Eräs asukas nimeltä Sampo taklaa minua tahallaan ruokajonossa. Olen yrittänyt kertoa tästä hoitajille, mutta mitään ei tapahdu. Siksi julkaisen tämän kirjoituksen – vaikka minulle on sanottu, ettei saisi käyttää Krevinkodin nimeä tai mainita nimiä netissä.

      Tässä syyt miksi kirjoitan tämän:

      Sampo käyttäytyy röyhkeästi. Hän väittää, ettei ole edes koskenut minuun, vaikka taklaa toistuvasti. Hänen välinpitämättömyytensä sai minut mainitsemaan hänen nimensä.

      Hoitajien reaktiot ovat liian lieviä. He vain sanovat Sampolle: "Voisitko olla kiltti ja jättää muille tilaa?"

      Minua syytetään. Hoitajat näyttävät olevan sitä mieltä, että tilanne on minun syytäni. He käskevät minut huoneeseeni rauhoittumaan.

      Minua rangaistaan, vaikka Sampo on ongelman aiheuttaja. Häntä ei rangaista, vaikka hänelle on huomautettu asiasta yli kymmenen kertaa.

      En saa oikeutta. Kukaan ei puutu tilanteeseen, eikä minua oteta vakavasti.

      Jatkan nimien julkaisemista, kunnes tämä kiusaaminen loppuu. Vaikka hoitajat eivät hyväksy sitä, minulla ei tunnu olevan muuta keinoa tulla kuulluksi.

      Lisäksi Sampo varastaa muiden asukkaiden huoneista tupakkaa. Hoitajat eivät tee asialle mitään, eikä asukkaille anneta omia avaimia huoneisiinsa, joten ovia ei voi pitää lukossa.

    • Anonyymi

      :((

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      93
      4508
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      48
      3120
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2869
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1645
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1442
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1234
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      967
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      864
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      20
      841
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      37
      828
    Aihe