Samat lait kaikille

Koskeeko tämä myös hallitus/eduskunta työskentelyä?
Paljon kännyköitä kyselytunnillakin räplätään ministeri aitiossa, onko siihen tulossa lakia?

https://yle.fi/a/74-20158879
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oikeudenmukaista myös perua eläkerahastoon kajoaminen ja verohelpotukset kun ei hyötyä kellekään mutta haittaa suurimmalle osalle kansaa ja jatkaa alkuperäisellä säästöjen tiellä vai laineillako se on kun aluksen kääntämisestä alunperin puhuttiin!!!
Ja jos vielä syytätte edellistä hallitusta ja Sanna Marinia niin järjestäkää uudet eduskuntavaalit nyt koska te olette nämä päätökset tehneet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koskeeko tämä myös hallitus/eduskunta työskentelyä?
Paljon kännyköitä kyselytunnillakin räplätään ministeri aitiossa, onko siihen tulossa lakia?

https://yle.fi/a/74-20158879

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu