Hän on kuollut ristillä syntiesi takia, noussut kuolleista kuoleman voittajana ja ylösnoussut taivaaseen.
Hän myös rukoilee omiensa puolesta!
JEESUS ON AINOA PELASTAJA
15
398
Vastaukset
- Anonyymi
Jaahah. Raamattua kyhättiin 1000 vuotta.
Hyvin monista asioista sovittiin. Sovittiin mitä ja miten uskotaan.
Raamattu on komiteamietintö tulos.- Anonyymi
Höps! Raamattu on Jumalan ilmoitus ihmiskunnalle.
- Anonyymi
”Minä pyyhin pois sinun rikkomuksesi niinkuin pilven ja sinun syntisi niinkuin sumun. Palaja minun tyköni, sillä minä lunastan sinut.”
Jesaja 44:22 - Anonyymi
Jeesus täydentää pelastuksen lähettämällä Pyhän Hengen kuten lupasi.
Itseasiassa Jeesus ei itse kovin paljon muuta kertonut herättyään kuolleista että mitä se merkitsee ihmisille, ei kertonut että nyt voitte saada synnit anteeksi kun minut on ristiinnaulittu teidän rikkomustenne tähden. Hän lupasi lähettää Pyhän Hengen ja antoi lähetyskäskyn mitä apostolit eivät kuitenkaan ymmärtäneet että kaikki ihmiset, ei vain juutalaiset kuuluivat Jumalan seurakuntaan. Asiaa piti täydentää myöhemmillä opetuksilla.
Jeesus luotti siihen, että Pyhä Henki tulisi opettamaan ihmisiä siitä miten tuli vaeltaa. - Anonyymi
”Sillä muuta perustusta ei kukaan voi panna, kuin mikä pantu on, ja se on Jeesus Kristus.”
Heb 3:11 - Anonyymi
Pelastaako Jeesus myös drooneilta?
- Anonyymi00017
Sen sitten aikanaan näkee, kenet Hän suojelee ja pelastaa.
- Anonyymi00009
Aamen!
- Anonyymi00010
ei kannata ajatella yksisilmäisesti Jumalahan tuomitsi Jeesuksen kuolemaan synneistään.
- Anonyymi00018
Ei todellakaan, vaan Jeesus otti MEIDÄN SYNNIT päälleen, Hänet tehtiin synniksi, Häntä rangaistiin MEIDÄN syntiemme takia, jotta me voisimme pelastua.
- Anonyymi00012
Aamen!
- Anonyymi00013
Vain Jeesus voi syntiset pelastaa!
- Anonyymi00015
Jeesus pakeni Intiaan juuri kun oli joutumassa roomalaisten hirttämäksi. Opiskeli siellä buddhalaisten ja hindujen vanhoja kirjoituksia.
Googlaa Jeesus Intiassa.- Anonyymi00019
Höpö höpö…
- Anonyymi00020
Totta!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2802898Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka482284Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1141723
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051654Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161