Miksi kaikissa kokoomuslaisissa asuu ääretön pahuus ja ahneus?

Anonyymi-ap

Kokoomuslaisessa äärikapitalistisessa julmassa ajatusmaailmassa ne joilla on rahaa, pitää olla oikeus riistää ja alistaa ihmisiä, joilla sitä ei ole.

Kokoomuslaiselle arvomaailmalle ei merkitse mitään, että kun raha ei tunne kipua eikä tuskaa, ihminen on elävä ja tunteva, joka niitä tuntee. Kokoomuslainen ahneuden sokaisema julma peto ei pidä ihmisen elämää minkään aivoisena, vaikka jokaisen aika on lopulta lyhyt ja pitäisi saada olla muutakin, kuin olla rajattoman ahneiden alistajien hyväksikäyttäjien massaa, ainoana tehtävänä tuottaa lisää miljardeja niille, joilla niitä jo on.

Nyt kun Kokoomus on täystuhonnut hyvinvointiyhteiskunnan maailmanherruutta tavoittelevien yhtiöiden hyväksi siten, että hyvä terveydenhuolto on enää vain rikkaiden oikeus ja esim. BlackRockille, jolla on omaisuutta jo yli 15 000 miljardia dollaria, pitää saada lisää tuhansia miljardeja joka vuosi ihmismassoja riistämällä, aina vain löytyy niitä joiden mielestä tämäkään ei riitä, vaan ihmisistä pitää puristaa kaikki mehut tuottojen vielä enemmän kasvattamiseksi, ennen kuin kuolee.

Kokoomuslaisuudessa on jotain niin kuvottaa, että pidän tuollaisia ihmisiä pahempina kuin isisterroristit, koska siellä taustalla on juuri näiden ahneiden riistäjien sodilla ja tappamisella harjoitettu kansojen ryöstely, mistä on alkanut epäoikeudenmukaisuuden kostaminen. Juuri sieltä on peräisin energia terroristien kieroutuneisiin julmuuksiin ja vaikka kenenkään ei tule niitä hyväksyä, silti niille löytyy historiasta oikeutetut perusteet, toisin kuin kokoomuslaiselle riistämiselle elävien ihmisten elämää tuhoamalla kuolleen ja tunnottoman rahan hyväksi.

18

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nollaako maksujen korotuspommi lähes kaikkien alle 9000 €/kk tienaavien veroalen ja lisää inflaatiota?

      Deflaatio esiintyy useammin laman aikana eli kun talous pienentyy.

      Stagflaatio tarkoittaa taloustilannetta, jossa yhdistyvät lama, korkea inflaatio ja korkea työttömyys.

      Näilläkö nyt rangaistaan palkansaajia.

      • Anonyymi

        Urpo pääseekö tyhjentämään suomalaisten eläkekassat- ... tuohan on EU-piirien viimeinen tavoite ennen Suomen lopettamista.


    • Anonyymi

      Urpo pitää vierottaa valtion tissistä.

      • Anonyymi

        Orpo on itse loinen


    • Anonyymi

      Kokoomuksella on ollut aina hirveä viha köyhiä ja työttömiä kohtaan.En ymmärrä miksi.Ei niitä työpaikkoja tule yhtään enempää vaikka miten työttömiltä leikkaatte

    • Anonyymi

      Hyvin moni keksijä on tehnyt keksintönsä ihmiskunnan hyväksi siksi, että elämä olisi helpompaa. Riistäjät käyttävät siekailematta hyväkseen sellaisten ihmisten älyn tuotteita, jotka ovat halunneet käytettävän niitä juuri päin vastoin.

      • Anonyymi

        internetistäkin tehtiin vakoilu- ja aivopesu-koneisto


    • Anonyymi

      Pää sairaus!

    • Anonyymi

      Juuri näin.
      Ja kun riistetyt ja alistetut ihmiset nousevat kapinaan, koska poliitikot eivät tietenkään riskeeraa omia etuuksiaan tekemällä mitään näiden suurten riistolla rikastuneiden yhtiöiden vallan kaventamiseksi, heidät leimataan punikeiksi, terroristeiksi jne.

      Kuinka moni ymmärtää esim mistä Latina Amerikan useiden valtioiden kauheat olot johtuvat?
      Tai miksi Lähi-Idän maiden lapsista kaavaa psyykkeeltään vaurioituneita ja katkeria ihmisiä?

      Se hyöty minkä näiden maiden riistosta ja tuhoamisesta on saatu mm rikaille amerikkalaisille ja heidän luontoa ja ihmisten terveyttä tuhoaville ryöstökapitalistisille yrityksille mm kaivosteollisuudelle, on niin valtaisa, ettei kukaan poliitikko uskalla tehdä näille epäoikeudenmukaisuuksille ja rikoksille mitään. Ainoastaan yksittäiset kansalaiset yrittävät taistella esim luontoa saastuttavia yrityksiä vastaan, mutta poliitikot ovat näyttäneet, että heitä ei voisi vähempää kiinnostaa. Eipä kai kun sieltä tulevat ne puoluetuet.

      • Anonyymi

        Vuonna 2014 Kokoomuksen Sampsa Kataja paljasti, että kokoomuspoliitikoilla oli Sveitsissä satoja miljardeja euroja rikoksilla hankittua rahaa, mitkä piti saada piilotettua kun pankkisalaisuus purkaantui.

        Rikollisvallalle alistetussa Suomessa ei kukaan voinut mitään, kun vuosikymmeniä rikollisvalta oli kerännyt rahaa Sveitsiin tuhoamalla Suomen valtiota ja oli nimittänyt polisjohdon rikollisista suojelijakseen ja avustajakseen.

        Vuonna 2015 Stubb valehteli saadakseen hallintarekiserilain, mikä oli tarkoitettu noiden rahojen kätkemiseksi ja kun valehtelu paljastui, siirtyi laki myöhemmälle.

        Vuonna 2016 Imatralla kaksi naistoimittajaa ja naispoliitikko ammuttiin kadulle, koska olivat paljastamassa Kokoomuksen ja poliisijohdon yhteisen rikollisorganisaation Sveitsin rahoilla. Poliisitutkinta oli käsikirjotettu, eikä sillä ollut mitään tekemistä sen kanssa, mitä kaikki tapahtunut oikeasti todisti.

        Toivottavasti joku päivä paljastuisi totuus Imatran kolmoissurmasta ja nykyinen psykopaatti presidentti päätyisi siihen linnaan, minne oikeasti kuuluisi.


    • Anonyymi

      666

    • Anonyymi

      Pahat ihmiset hakeutuvat magneetin tavoin omiensa luo ja kokoomus on tällainen totaalisen falskien, itsekkäiden ja elitismiä ihailevien ihmisten kertymä. Myös KD kerää saman tyylisiä ihmisiä koska näennäinen uskovaisuus antaa ainakin välillistä suojaa ja etuja. Mutta valheet luikahtelevat täysin kirkkain silmin molempien ryhmien edustajilta kuten nykyisen hallituksen edustajista on huomattu.

    • Anonyymi

      IKL

    • Anonyymi

      Hallituksen kaikkein ketkuimmat naisministerit, Laiho ja Essayah.

    • Anonyymi

      Oikeasti niillä ei ole mitään rahaa, vaan velkaa. Aikoinaan puhuttiin nousukkaista.

      • Anonyymi

        Ostavat velaksi upouuden auton ja leikkivät rikasta.
        Elävät siis yli varojensa samaan aikaan kun haukkuvat köyhiä jos nämä ostaa tvn luotolla.

        Nämä velkarikkaat äänestää kokoomusta toivoen puolueen tekevän kaikkensa heidän hyväkseen.


    • Anonyymi

      Kokkareet sikiävät suoraan saatanasta. Ovat pahuuden ruumiillistumia. Ainoastaan terävän heinäseipään rintaan lyöminen tuhoaa kokkaresielun.

    • Anonyymi

      CIA on vuodesta 1993 lähtien kouluttanut julminta ja pahinta, jonka maailmanherruutta tavoittelevat yhtiöt järjestivät Nato-Suomen presidentiksi sytyttämään WW3:n.

      Se tapahtuu pian. "Venäjä hyökkää" Suomen saatua uudet hävittäjät, jotka suunnataan kohti Moskovaa, Pietaria ja Murmanskia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8821
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2405
    Aihe